Z Jasienicą na remis.

Trzecie spotkanie ligowe w rundzie jesiennej obecnego sezonu dla piłkarzy Polonii Łaziska zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2 z Drzewiarzem Jasienica w szóstej kolejce Haiz IV Ligi.

Na początku rywalizacji  obydwa zespoły prezentowały się na boisku bardzo zachowawczo  wzajemnie badając swoje siły. Dopiero po dziewięciu minutach gry, wynik otworzyli Poloniści i tak jak miało to miejsce w meczu z Decorem Bełk. Akcję rozpoczął na prawej stronie Adamczyk, dośrodkował  piłkę w pole karne do Fabisiaka, ten odegrał ją jeszcze do  Jikii i w decydującym momencie futbolówka po strzale łaziskiego napastnika z bliskiej odległości wpadła do jasienickiej bramki. Przyjezdni, którzy czyhali głównie na przeprowadzenie kontrataku  wyrównali w 20 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez jednego z rywali, w polu karnym Polonii nastąpiło zamieszanie gdzie najlepiej odnalazł się Zdolski trafiając do siatki z czternastu metrów. Do przerwy Poloniści jak i przeciwnicy stworzyli jeszcze po jednej klarownej sytuacji lecz po kontrze gości strzał Sekuły wylądował obok słupka, a chwilę później w zamieszaniu podbramkowym Fabisiak z metra trafił w słupek.

W drugiej połowie, Polonia  odważnie  ruszyła do przodu lecz jej zapał ostudzili zawodnicy Drzewiarza. W 53 minucie  gola dającego prowadzenie gościom  po centrze Kołodzieja z rzutu wolnego strzelił Sekuła. Sześć minut później walczący o odwrócenie losów meczu Poloniści odgryźli się okazją, w której Badura z szesnastu metrów usiłował lobem pokonać golkipera z Jasienicy lecz jego uderzenie minęło słupek. Następnie w 73 minucie łaziszczanie doprowadzili do remisu gdy po silnej bombie Fabisiaka z rzutu wolnego odbitą piłkę przez jasienickiego golkipera skutecznie dobił Uniejewski. W ostatnich 10 minutach spotkania łaziscy piłkarze chcąc wyrwać pełną pulę w tym spotkaniu wypracowali jeszcze dwie dogodne sytuacje, najpierw po wrzutce Adamczyka z rzutu rożnego, strzał Fabisiaka z 22 metrów padł łupem bramkarza z Jasienicy z kolei w 88 minucie drugą próbę środkowego pomocnika Polonii skutecznie zablokował jeden z defensorów drużyny przyjezdnej. Tym samym Polonia włącznie z tym spotkaniem ma już na swoim koncie  setny mecz w rozgrywkach czwartoligowych,  w którym podzieliła się punktami z przeciwnikiem. Do tego dochodzi jeszcze 169 zwycięstw i 113 porażek.