Walczyły z wiceliderem.

Mnóstwo emocji zafundowały nam w środowy  mikołajkowy wieczór w hali MOSiR-u przy ul. Ogrodowej  siatkarki Polonii, które w 12 kolejce  drugiej ligi podejmowały  zajmujący drugie miejsce Sokół Radzionków. Przez większość spotkania na parkiecie oglądaliśmy, szybkie tempo gry, zaciętą rywalizację, długie wymiany piłek i przede wszystkim grę na typowo drugoligowym poziomie obu drużyn czego dowodem były dwie partie zakończone na przewagi. Polonia często obejmowała prowadzenie w pierwszych trzech setach i dzielnie dotrzymywała kroku rywalkom  przy czym w jednym z nich przez moment utrzymywała ośmiopunktową przewagę prezentując  dobrą zagrywkę, idealne przyjęcie, znakomitą obronę i co najważniejsze skuteczne ataki przez co udało się jej wygrać drugą partię na przewagi do 25. Dopiero w czwartym secie łaziszczanki będąc już wyraźnie zmęczone  nie dały rady sprostać  siatkarkom  z Radzionkowa, które zdecydowanie dominowały w tym secie i szybko wypracowując sobie dziesięciopunktową przewagę ostatecznie  zwyciężyły ją bardzo wysoko bo do 5  zgarniając  pełną pulę w tym spotkaniu. Łaziskim siatkarkom mimo porażki należą się duże brawa za ten mecz, ponieważ pokazały one charakter stawiając  twarde warunki gry wiceliderowi z Radzionkowa w pierwszych trzech odsłonach. Mamy nadzieję, że w nadchodzący weekend Polonia również pokaże pazur i w spotkaniu z drugim zespołem Impelu Wrocław również zgotuje nam piękne widowisko. Mecz z wrocławiankami odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 18:00 także w łaziskiej hali sportowej przy ul. Ogrodowej 50. Serdecznie zapraszamy.