Rocznik 2009 (Tr. P. Mleczko)

Wyniki meczów Ligi Orlika - ważna wyjazdowa wygrana.

Bardzo dobry wyjazdowy mecz rozegrali podopieczni Piotra Mleczko w drugiej kolejce ligi orlika (grupa 2). Poloniści w sobotnie popołudnie udali się do Woli gdzie zmierzyli się z miejscowym UKS SPS Wola. Mecz między obiema drużynami w poprzedniej rundzie był bardzo zacięty i przypominał prawdziwą bitwę. Nie inaczej było tym razem i nasi piłkarze do spotkania podeszli bardzo skupieni i nastawieni na walkę. Początek spotkania przebiegał pomyślnie dla Polonii, która grając czujnie w obronie szybko kontrowała rywala co przyniosło nam prowadzenie 3:0. Piłkarze Woli nie mieli jednak zamiaru poddawać się i zmniejszył straty, wynik do przerwy 3:2. Po przerwie kolejne szybkie akcje w obie strony, dużo walki. Bramkarze mięli pełne ręce roboty, dzięki temu mogliśmy oglądać wiele ich parad, które nagradzane były brawami. Poloniści wykorzystując stałe fragmenty gry powiększyli prowadzenie do wyniku 5:2. W tym momencie dekoncentracja i chwilowe rozluźnienie kosztuje nas utratę trzech bramek i mamy remis 5:5, dodając dużą nieskuteczność pod bramką rywala. Bardzo nerwowa końcówka meczu, w której nasi piłkarze wykrzesali z siebie zapasy sił i po raz kolejny pokazali charakter wbijając przeciwnikowi jeszcze dwie bramki w decydującym momencie. Wynik końcowy 7:5 dla Polonii! Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Wszyscy nasi piłkarze zasługują na pochwałę! Brawo i dziękujemy.

 

UKS SPS Wola 5:7 MOSiR Polonia Łaziska Górne

Bramki: Pajor 3, Pszczoła, Spyra, Stanoch, (sam.)

 

Polonię reprezentowali: Pajor, Mrzyczek, Stanoch, Zieliński, Ratka, Spyra, Pszczoła, Wilga, Kolbert, Łaciak, Uciechowski, Musioł. Trener: Piotr Mleczko.

 

W pierwszej kolejce ligi orlika (grupa 2) Poloniści pokonali na wyjeździe Czaplę Kryry 18:2, natomiast w grupie 4. Polonia pokonała w Łaziskach APN II GKS Tychy 13:1.