Wygrywamy X Turniej Mikołajkowy w Zabrzu !

W pierwszym dniu tradycyjnego - jubileuszowego, bo dziesiątego - turnieju Mikołajkowego, organizowanego co rok przez KS MOSiR Stal Zabrze, najlepsze okazały się zespoły: Polonii Łaziska Górne wśród drużyn z rocznika 2009 i młodsi, Sokoła Olsztyn w kategorii 2007 i młodsi oraz Andaluzja Piekary Śląskie wśród zespołów z rocznika 2000 i młodsi.

W zabrzańskiej hali MOSiR przy ulicy Matejki rywalizacja toczyła się jednocześnie na trzech boiskach i na każdym z nich emocji nie brakowało. W środkowym sektorze zajętym przez najmłodszych bezkonkurencyjni okazali się podopieczni Piotra Mleczki. Łaziszczanie wygrali wszystkie spotkania pokonując: Wilki Wilcza 5:0, MOSiR Stal Zabrze 4:0, Asy Zabrze 3:2 i Śląsk Świętochłowice 5:0. Na drugiej pozycji zameldował się zespół Asów który punktował remisując 1:1 ze Stalą i 2:2 ze Śląskiem oraz wygrał z Wilkami 2:1. Trzecie miejsce zajęli gospodarze, do remisu z Asami dorzucając wygraną 1:0 ze Śląskiem i ten wynik zadecydował, że świętochłowiczanie też mający 4 punkty za zwycięstwo 1:0 z Wilkami i remis 2:2 z Asami znaleźli się tuż za podium. A stawkę zamknęli wilczanie z dorobkiem 3 punktów za zwycięstwo 1:0 ze Stalą.

Podsumowanie rundy jesiennej 2018.

Nasza drużyna rocznika 2009 występująca w tyskiej IV lidze okręgowej orlik młodszy E2 grupa 2, zakończyła rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej na 3 miejscu w tabeli z taka samą ilością punktów co dwie wyprzedzające nas drużyny czyli APN GKS Tychy oraz Siódemka Tychy. Rundę uważamy za bardzo udaną. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu do drużyny dołączyli Filip Zieliński (Gwiazda Ruda Śląska) oraz Filip Spyra (FA Orzesze) którzy wzmocnili kadrę Polonii, a trener Piotr Mleczko miał do dyspozycji wszystkich zawodników z poprzedniego sezonu. Sezon niestety rozpoczęliśmy od porażki. W pierwszej kolejce w Tychach zmierzyliśmy się z APN GKS i niestety przegraliśmy 13:3 – zawodnicy myślami jeszcze byli na wakacjach, brakowało zgrania i formy. Jednak nikt się nie załamywał. Kolejne mecze i kolejne tygodnie przyniosły zdecydowanie poprawę jakości gry a atmosfera w zespole była bardzo pozytywna i bojowa. Kolejne mecze to osiem zwycięstw z rzędu i współdzielenie pozycji lidera w tabeli. 24 pkt zdobyte w 9 meczach, strzeliliśmy 91 bramek tracąc 44. Nie wszystkie jednak mecze to łatwo zdobyte punkty, wiele meczy przypominało prawdziwe bitwy: 7:6 z UKS SPS Wola, 6:3 z Siódemką Tychy czy 7:6 z Suszcem. Nasi zawodnicy wkładali w każdy mecz wiele serca i zaangażowania, zawsze grając do końca bez względu na wynik, często odwracając losy meczu czy strzelając bramki w ostatnich sekundach. Nasz gra i waleczność mogła się podobać. Na pewno na wyróżnienie w naszej drużynie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy obecnie trenują w naszym roczniku i reprezentują barwy Polonii (24 zawodników). Dziękujemy zarówno zawodnikom, którzy co tydzień walczą o ligowe punkty jak również naszym rezerwowym za to że zawsze są z drużyną mimo, iż nie zawsze mają możliwość gry. Wszyscy razem tworzymy drużynę i każdy zawodnik jest ważnym jej ogniwem wnoszącym coś do zespołu. Dziękujemy również rodzicom za poświęcony czas, za doping, za pomoc.

W końcówce rundy nasi piłkarze zagrali również 4 mecze kontrolne: z Gwiazdą Ruda Śląska, dwa razy z AKS Mikołów oraz AP F5 Orzesze, odnosząc 3 zwycięstwa.

MOSiR Polonia Łaziska Górne 11:8 Leśnik Kobiór.

W sobotnie popołudnie nasi piłkarze kończyli rundę jesienna rozgrywek Ligi Orlika meczem z Leśnikiem Kobiór. Oglądaliśmy niezłe widowisko w obu połowach. W pierwszej połowie to piłkarze Polonii byli zespołem zdecydowanie lepszym i po pomysłowej i szybkiej grze pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:2 dla Polonistów. Niestety druga połowa to zdecydowanie lepsza gra rywali, którzy drugą połowę wygrali 6:3. Na szczęście zapas bramkowy z pierwszej połowy wystarczył by meczu nie przegrać. Było to ósme zwycięstwo z rzędu naszych piłkarzy, którzy są obecnie liderem rozgrywek (APN GKS Tychy ma jeszcze zaległe mecze co może zmienić układ tabeli). Od poniedziałku przechodzimy na halę i zaczynamy ciężko pracować nad formą do rundy rewanżowej.

MOSiR Polonia Łaziska Górne 11:8 Leśnik Kobiór

Bramki: Spyra 3, Pajor 2, Pszczoła 2, Ratka 2, Uciechowski, sam.1

MOSiR Polonię reprezentowali: Mrzyczek, Pajor, Wilga, Wajda, Kolbert, Spyra, Zieliński, Pszczoła, Ratka, Kostrzycki, Uciechowski, Morawski.

Jadymy durch ! SIódme zwycięstwo z rzędu !

W piątek w 8. kolejce ligi orlika zmierzyliśmy się na wyjeździe z Football Project II Suszec. Nasi przeciwnicy bardzo szybko „weszli w mecz” i w 17 minucie prowadzili już 4:0… Młodzi Poloniści wzięli się w garść i szybko trzy bramki na konto Polonii zapisał Paweł Pajor. Do przerwy przegrywamy 5:4. Druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie i tak też było. Do ostatniej minuty był remis 6:6. W 59 minucie najwięcej zimnej krwi pod bramk...ą rywala zachował Patryk Pszczoła a jego bramka dała Polonii tak cenne zwycięstwo i czołową pozycję w tabeli. Było to siódme zwycięstwo z rzędu w lidze. Rundę jesienną kończymy w przyszłą sobotę w Łaziskach o 11:30 gramy z Leśnikiem Kobiór. Zapraszamy wszystkich na mecz! Nasi młodzi piłkarze na pewno będą chcieli tę rundę zakończyć zwycięstwem.

Football Project II Suszec 6:7 MOSiR Polonia Łaziska Górne

Bramki: Pajor 5, Klima i Pszczoła.

MOSiR Polonię reprezentowali: Mrzyczek, Klima, Kolbert, Pajor, Pszczoła, Ratka, Stanoch, Wajda, Morawski, Uciechowski, Kostrzycki, Maus, Spyra, Wilga.

Szóste zwycięstwo z rzędu w Lidze Orlika.

Nasi młodzi piłkarze rocznika 2009 nie zwalniają tempa. Tym razem po raz szósty z rzędu wygrali mecz ligowy, zwyciężając 9:1 na wyjeżdzie z Nadwiślanem Góra. Mecz rozgrywał sie od początku pod dyktando Polonii, która szybko narzuciła warunki gry. Tego dnia najwięcej pracy miał bramkarz gospodarzy, który wyciągał piłkę z bramki dziewięciokrotnie oraz wiele razy ratował swój zespół od staraty kolejnych bramek.

Obecnie pozostajemy lidere...m rozgrywek, choć mecze zaległe do rozegrania ma APN GKS Tychy i ciagle czujemy na plecach oddech Siódemki Tychy.

Nadwiślan Góra 1:9 MOSiR Polonia Łaziska Górne

Bramki: Pajor 3, Klima 3, Uciechowski, Spyra, Wajda.

Polonię reprezentowali: Mrzyczek, Klima, Pajor, Wilga, Wajda, Spyra, Zieliński, Uciechowski, Kolbert, Kostrzycki, Łaciak, Bytom, Morawski, Maus, Stanoch, Ratka.

Kolejny mecz ligowy już w piątek o 17.30 w Piasku zmierzymy się z Football Project II Suszec.

Brawo Polonia oby tak dalej.

Wygrana bitwa z UKS SPS Wola w 6 kolejce ligi orlika.

Nasi piłkarze wygrali bardzo ważny i trudny mecz z bezpośrednim rywalem z tabeli. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, mogliśmy oglądać wiele składnych i szybkich akcji. Obie drużyny dawały z siebie wszystko by tego dnia wygrać. Szalę zwycięstwa przechylił na nasza stronę Paweł Pajor, strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu z rzutu wolnego, podyktowanego za brutalny faul na Mateuszu Kilmie, który już niestety meczu nie dokończył. To zwycięstwo umocniło naszą czołową pozycję w tabeli.

Dziękujemy za zaangażowanie naszym piłkarzom i doping rodziców.

MOSiR Polonia Łaziska Górne 7:6 UKS SPS Wola.

Bramki: Pajor 3, Pszczoła 2, Klima i Wajda.

MOSiR Polonię reprezentowali: Mrzyczek, Zieliński,Wilga, Stanoch, Pszczoła, Pajor, Klima, Ratka, Kolbert, Kostrzycki, Maus, Uciechowski, Ciałoń.