Kręglarstwo

Czwarte miejsce Nicoli Kobiór w X Pucharze Rzemiosła. Kamil Fajkus dziewiąty.

W miniony weekend  rozpoczął się  kolejny  kręglarski cykl  Grad Prix Polski w sezonie 2021/2022, a zainaugurowała go 10 edycja turnieju o Puchar Rzemiosła, która rozegrana została na kręgielni klasycznej we Wronkach. W rywalizacji tej uczestniczyli m.in. kręglarze i kręglistki z Łazisk Górnych. W kategorii Kobiet najwyżej, bo na czwartej pozycji sklasyfikowana została Nicola Kobiór, która zdobyła w sumie 1109 punktów ( 560 punktów w eliminacjach oraz 549 punktów w wielkim finale ). Druga z naszych zawodniczek – Małgorzata Fajkus, zakończyła swój start na etapie eliminacji z dorobkiem 512 punktów i zajęła miejsce 23. Wśród Mężczyzn, najlepszy z naszych kręglistów został Kamil Fajkus, który z liczbą 1204 punktów, ukończył zawody na dziewiątym miejscu. Łaziszczanin w eliminacjach uzyskał wynik 608 punktów, a w finałowej rozgrywce zdobył on 596 punktów. Pozostali nasi kręglarze zakończyli swój udział na fazie eliminacji jednak poza Kamilem Fajkusem bardzo bliski awansu do finałowej szesnastki był Zbigniew Jegła, ale w eliminacjach niestety zabrakło mu tylko i aż czterech punktów do tego  by móc rywalizować o jak najlepszy wynik w fazie finałowej i zajął 17-tą pozycję.