Seria trwa. Łaziska Polonia lepsza od tej z Poraju.

Piękny sen Polonii trwa w najlepsze bowiem wczoraj na stadionie w Poraju, łaziszczanie pokonując swoją imienniczkę 4:0 odnieśli szósty ligowy triumf w rundzie wiosennej tego sezonu, tym samym przedłużając passę spotkań bez porażki do ośmiu meczów. Z kolei czwarty gol łaziskiej drużyny zdobyty w ostatnich minutach gry jest setnym golem odkąd zespół prowadzi  Krystian Odrobiński. Jego dorobek to wspomniane już 100 bramek zdobytych i 48 straconych przez łaziskich zawodników.

W pierwszych minutach meczu inicjatywą na murawie wykazywali się gospodarze narzucając styl gry łaziszczanom, ale przeprowadzane przez nich akcje często mijały światło bramki. Najczęściej Poloniści z Poraju próbowali zaskoczyć łaziszczan ze stałych fragmentów gry, to z rzutu rożnego albo rzutu wolnego jednak wszystkie te próby kończyły się pewnymi interwencjami w bramce Topora.  W 10 minucie łaziski golkiper zatrzymał uderzenie Piwińskiego z szesnastu metrów, następnie na róg wybił piłkę po uderzeniu Adamczyka. Gdy minęła 17 minuta okazję do pokonania Kołodzieja miał Gersok, ale jego strzał z dystansu wysoko przeszedł nad bramką. Po kilku minutach z rzutu wolnego na bramkę Topora uderzał Majewski lecz piłkę poza linię końcową boiska wybił Gersok. Następnie centra Dankowskiego z narożnika boiska padła łupem Topora. W 32 minucie sposób na porajskiego bramkarza próbował znaleźć Kaszok, ale ten nie dał się zaskoczyć i pewnie złapał futbolówkę w rękawice po uderzeniu łaziskiego pomocnika. Następnie w 38 minucie po szybkim kontrataku strzał Fabisiaka wylądował obok bramki. Tuż przed zejściem do szatni, u Polonistów z Łazisk  zaczęła się zarysowywać niewielka przewaga i tak  w 41 minucie próbę Mazurka zatrzymał Kołodziej, a dwie minuty później po akcji z Rutkowskim niecelny strzał oddał Badura.

W drugiej połowie warunki gry dyktowali już podopieczni trenera Odrobińskiego, którzy po czterech minutach rozwiązali worek z bramkami. W 49 minucie po kontrataku jeden w z łaziszczan przerzucił piłkę na prawą stronę, gdzie tuż przed linią końcową opanował ją Fabisiak. Ten zgrał ją jeszcze do Badury, który finalizując całą akcję trafił z metra do siatki rywali. Miejscowi kilka chwil później odgryźli się trzema dogodnymi sytuacjami lecz jeden strzał wylądował na poprzeczce, a pozostałe dwa bardzo pewnie zatrzymał Topór. W 57 minucie pod łaziską bramką znów zrobiło się niebezpiecznie. W momencie próby piastkowania piłki przez Topora przed własną szesnastkę, zawodnik z Łazisk sfaulował w polu karnym jednego z przeciwników w wyniku czego arbiter podyktował dla miejscowych rzut karny. Po chwili piłkarze Krystiana Odrobińskiego mogli odetchnąć z ulgą gdyż Psonka, który był egzekutorem jedenastki trafił w poprzeczkę. Od tego momentu łaziscy Poloniści wzięli sprawy w swoje ręce i bardzo zdecydowanie ruszyli pod porajską bramkę tworząc szereg sytuacji strzeleckich. W 63 minucie po wrzutce Fabisiaka z rzutu rożnego,  tuż przy słupku główkował Frąckowiak jednak Kołodziej pewnie zainterweniował w porajskiej bramce łapiąc piłkę, a po 60 sekundach ponownie Frąckowiak trafił na 2:0 po składnej akcji z Fabisiakiem i Mazurkiem. W 67 minucie gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu gdyż piłkę po uderzeniu Rutkowskiego z rzutu wolnego spod poprzeczki wybił porajski golkiper natomiast w 74 minucie po idealnym zgraniu piłki przez Badurę w pole karne na 3:0 trafił Mazurek, dla którego jest to już osiemnasty gol zdobyty w łaziskich barwach  w tym sezonie. Łaziszczanie po zdobyciu trzeciego gola, już w pełni kontrolowali przebieg całego meczu grając  zachowawczo aby  móc zakończyć tę rywalizację na zero z tyłu przez co skupiali się na defensywie, a gdy tylko nadarzy się okazja spróbować jeszcze zaatakować i zaliczyć kolejne trafienie. Zwieńczeniem tego planu była sytuacja z 89 minuty, wtedy po akcji z Badurą końcowy rezultat na 4:0 ustalił Smyla pokonując Kołodzieja uderzeniem w długi róg bramki.

26 kolejka Haiz IV Ligi

19.05.18

Polonia Poraj - Polonia Łaziska  0:4 ( 0:0 )

bramki: Badura - 49 min., Frąckowiak - 64 min., Mazurek - 74 min., Smyla - 89 min.