Dynamiczny mecz w Bełku, efektowne zwycięstwo Polonii.

Kolejną niespodziankę w rundzie wiosennej sprawili nam łaziscy piłkarze. W ramach 20 serii spotkań drugiej gr. śląskiej Haiz IV Ligi, podopieczni Krystiana Odrobińskiego  w pełni zasłużenie pokonali na trudnym terenie faworyzowany Decor Bełk aż 4:2. W całym meczu stojącym na wysokim poziomie, Poloniści zaprezentowali nam kawałek  dobrego futbolu na tle wyżej notowanego przeciwnika,  a na boisku tego dnia równych nie mieli sobie zdobywca dwóch bramek i jednej asysty Fabisiak oraz Hewlik, który dwukrotnie asystując przy strzelonych golach  kolegów z drużyny, także wpisał się na listę strzelców po efektownym trafieniu w końcówce spotkania.

Początek meczu świetnie ułożył się dla Polonistów, bo już w drugiej minucie po nieprzepisowym zatrzymaniu Hewlika przez bramkarza Decoru w sytuacji jeden na jeden, wynik skutecznym strzałem z rzutu karnego  otworzył Fabisiak. W szóstej minucie akcją zrewanżowali się miejscowi, ale uderzenie Dymowskiego było bardzo niecelne natomiast w 14 minucie po kontrataku, Witek zatrzymał futbolówkę po strzale Olczaka.Następnie w 23 minucie łaziski bramkarz ponownie stanął  na wysokości zadania broniąc uderzenie Raska z rzutu wolnego. Po półgodzinie gry, Polonia mogła jeszcze podwyższyć wynik jednak w zamieszaniu pod bramką Łobaczewskiego, piłka po silnym strzale jednego z łaziszczan zza „szesnastki” poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie, zawodnikom Polonii wystarczyły zaledwie cztery minuty gry  do tego by prowadzić już 2:0. W 49 minucie Hewlik w sprinterskim tempie uciekł na lewym skrzydle defensorom Decoru, następnie dograł piłkę w pole karne do Adamczyka i ten ogrywając jeszcze po drodze kilku innych obrońców z Bełku, posłał ją do siatki pod nogami zdezorientowanego bramkarza. W 64 minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką  łaziszczan, ale dogodnej sytuacji nie udało się wykorzystać Olczakowi, któremu brakło kilku centymetrów by sięgnąć futbolówki w polu karnym  i zakończyć całą akcję skutecznym trafieniem. W 68 minucie łaziszczanie zafundowali gospodarzom trzeciego gola gdy po szybkim kontrataku , z ok. 18-20 metrów  golkipera Decoru po raz drugi skutecznie powstrzymał Fabisiak wykorzystując dokładne podanie od Hewlika, a w 78 minucie wspomniani Fabisiak i Hewlik zamienili się rolami. Pierwszy dośrodkowywał piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a drugi po zamieszaniu pod bramką miejscowych zamknął całą akcję  silną bombą z lewej nogi trafiając z ponad 20 metrów w samo okienko obok bezradnego w tej sytuacji bramkarza z Bełku. Kiedy było już jasne, że łaziszczanie tego dnia wywiozą z  trudnego terenu komplet punktów, bełczanie jeszcze poderwali się do ataku by zmniejszyć rozmiary porażki co udokumentowali bramkami zdobytymi w 81 oraz 88 minucie.

20 kolejka Haiz IV Ligi gr. śląska II

13.04.19

Decor Bełk - Polonia Łaziska  2:4 ( 0:1 )

bramki dla Decoru: Olczak - 81 min.,  Spórna - 88 min.

bramki dla Polonii: Fabisiak - 2 min. ( z rzutu karnego ),  Adamczyk - 49 min.,  Fabisiak - 68 min.,  Hewlik - 78 min.

asysty: Hewlik x2 i Fabisiak

żółte kartki: Łobaczewski, Groborz, Dymowski ( Decor ) oraz  Jikia (  Polonia )

sędzia: Wojciech Zarzycki ( Bytom )

Decor Bełk: Łobaczewski - Stryczek, Lach, Wójcik, Groborz, Jasiczek( 62 Mizia ), Dymowski( 61 Semeniuk), Spórna, Paryła( 74 Barnik ), Rasek,

Olczak

Polonia Łaziska: Witek - Gersok, Fuchs, Widuch( 82 Moroń ), Kaszok, Fabisiak, Hewlik( 85 Nierząd Rafał ), Jikia, Adamczyk( 70 Nowak ), Wagner,