Rekordowe zwycięstwo Polonii.

Tę sobotę piłkarze Polonii Łaziska z pewnością mogą zaliczyć do udanych i to z kilku powodów: efektownego zwycięstwa, zdobytego kompletu punktów, mądrej i skutecznej gry oraz ustanowionego nowego rekordu. W ramach 22 kolejki IV ligi, podopieczni trenera Krystiana Odrobińskiego będący w roli zdecydowanego faworyta  rywalizowali na wyjeździe z outsiderem  ligowej tabeli, Krupińskim  Suszec.

W całym meczu piłkarze z Łazisk wykazywali się chęcią do gry, pokazali swoje umiejętności techniczne oraz byli bardzo skuteczni i stwarzali mnóstwo okazji bramkowych, na które składały się następujące sytuacje: najpierw w 5 minucie po dośrodkowaniu Mazurka, Gielza główkował na bramkę Bronnego lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Osiem minut później po kolejnej akcji Mazurka, pomocnik Polonii zacentrował futbolówkę na szósty metr gdzie pojawił się Gielza i przy tej próbie był już bezbłędny umieszczając piłkę w bramce. W 19 minucie swoją próbę miał Fabisiak, który po zagraniu od Gielzy oddał strzał wprost w bramkarza. Potem jedną z groźnych akcji  mieli gospodarze kiedy po centrze z rzutu rożnego, Juraszek główkował nad bramką Frankego i na tym zakończyły się ataki miejscowych w tej połowie, a łaziszczanie kontynuując swoją mądrą i rozważną grę mogli  jeszcze do przerwy podwyższyć rezultat m.in. Fabisiak, dwukrotnie Gielza oraz Smyla kiedy po jego centrze z rzutu rożnego, piłkę nad poprzeczką przeniósł golkiper Krupińskiego. W drugiej połowie gole dla Polonii padały jak na zawołanie, w 49 minucie Gielza po wymianie podań z Mazurkiem podwyższył rezultat na 2:0. Dwie minuty później  Mazurek mógł trzeci raz wpisać się na listę asyst kiedy to po jego wrzutce Frąckowiak zdobył trzeciego gola.W międzyczasie  po strzale jednego z zawodników gospodarzy w 55 minucie, piłka trafiła w poprzeczkę łaziskiej bramki i była to ostatnia sytuacja, jaką stworzyli miejscowi w tym meczu. Po tej akcji łaziszczanie do końca spotkania dominowali na boisku  i w 69 minucie zdobyli czwartą bramkę gdy po akcji Widucha, Fabisiak otrzymawszy od niego  piłkę  widząc  wychodzącego Bronnego przed swoją szesnastkę zdecydował się na uderzenie z 65 metrów i po jego strzale piłka lobując golkipera gospodarzy wpadła do bramki po raz czwarty. W 73 minucie  było już 5:0 kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła do Wolnego, który dograł ją jeszcze do Gielzy i napastnik Polonistów ustrzelił klasycznego hat-tricka. Po pięciu minutach na 6:0 po ponownym podaniu od Oskara Wolnego podwyższył Mazurek po przelobowaniu z 25 metrów bramkarza rywali, później Gielza w 82 minucie wpisał się po raz czwarty na listę strzelców zdobywając  gola na 7:0, a w 87 minucie wynik na 8:0 ustalił Frąckowiak i na tym mecz się zakończył. Jak zaznaczyliśmy na początku tego tekstu, Polonia tą wygraną pobiła rekord pod względem najwyższego zwycięstwa w historii klubu w meczach ligowych rozegranych na wyjeździe. Warto tu również podkreślić iż poza czterema golami zdobytymi przez Sebastiana Gielzę, pięcioma asystami w tym spotkaniu może się pochwalić Mateusz Mazurek.