Piłka nożna

Znakomite otwarcie Wiosny. Przemsza - Polonia 1:4.

To był najbardziej wymarzony początek wiosny, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. W sobotę, na inaugurację rundy wiosennej w pierwszej gr. śląskiej IV Ligi, nasi piłkarze z przytupem  zwyciężyli na sztucznej murawie boiska w Myszkowie 4:1 z Przemszą Siewierz.

Początek spotkania w wykonaniu naszej drużyny był dosyć niemrawy i z początku siewierzanie mieli optyczną przewagę na placu gry. Dopiero po 20 minutach, Polonia zaczęła opanowywać sytuację i z minuty na minutę przeprowadzała coraz groźniejsze akcje. Jedna z nich w pierwszej części gry zakończyła się strzeleniem gola. W 33 minucie po próbie dośrodkowania Błażeja Prochownika, piłka odbiła się od jednego z rywali po czym trafiła ona pod nogi Kamila Uniejewskiego, który pokonał bramkarza Przemszy strzelając mocno zza pola karnego niemal w okienko.

Druga połowa toczyła się już zdecydowanie pod dyktando drużyny trenera Daniela Tukaja. Łaziszczanie mieli grę pod pełną kontrolą , grali na większym luzie stwarzając kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Okazji bramkowych było wiele, a w stu procentach udało się ich wykorzystać trzy. W 49 minucie po szybkiej akcji, Daniel Fabisiak dogrywał piłkę w polu karnym do jednego ze swoich partnerów, ale defensywny zawodnik  z Siewierza chcąc uprzedzić jednego z naszych zawodników, nie fortunnnie skierował futbolówkę do własnej bramki i zrobiło się 2:0 dla Polonii. W 54 minucie po kolejnej szybkiej akcji Daniel Fabisiak zagrał do boku na wolne pole do Ireneusza Badury, a ten ogrywając  lewego obrońcę siewierzan płaskim strzałem pokonał golkipera podwyższając na 3:0 z kolei w minucie 66  piłkę od własnej bramki wybijał Rafał Franke, a ta z kolei trafiła na drugą część boiska do Dawida Hewlika. Dzisiejszy solenizant minął jednego z rywali, następnie Stambułę w sytuacji „jeden na jednego” i trafiając do pustej bramki strzelił on czwartego gola dla drużyny, a pierwszego od 1,5 roku w meczu ligowym,  doprowadzając tym samym  po raz kolejny do  radości swoich  kolegów z zespołu oraz siebie samego  ( w końcu lepszego prezentu urodzinowego jakim jest  zdobycie bramki  nie można było sobie wymarzyć ). W ostatnich momentach spotkania, nasza drużyna lekko się zdekoncentrowała co udało się wykorzystać graczom z Siewierza. W 90 minucie honorowego gola dla Przemszy strzelił Bajor.