Piłka nożna

Triumf siatkarek Polonii w Bielsku Białej na zakończenie II etapu I Ligi Śląskiej.

Wczoraj po południu nasze siatkarki w ostatnim pojedynku II etapu I Ligi Śląskiej gr. Mistrzowskiej zwyciężyły na parkiecie hali sportowej w Bielsku Białej z miejscowym BKS-em Stal Bielsko Biała 3:1. Od początku gry na boisku przewagę miały zawodniczki Polonii, które udokumentowały ją  wygraną pierwszego seta 25:8. Spoglądając na okazały rezultat z pierwszej partii, w drugim secie  w składzie naszego zespołu nastąpiło  kilka zmian i ta odsłona  zakończyła się  triumfem bielszczanek 25:23. W trzeciej i czwartej partii wszystko wróciło na właściwe tory, bo Polonistki zwyciężyły najpierw do 15, a w decydującym secie postawiły tylko kropkę nad „i” deklasując rywalki 25:9. Trzeba też podkreślić, że w polskiej lidze siatkówki, wyniki setów jakie odnotowały nasze zawodniczki w pierwszym i czwartym secie  zdarzają się bardzo rzadko  ( poniżej 10 punktów zdobytych przez zespół w poszczególnych setach ). Na zakończenie II etapu rozgrywek, drużyna pod wodzą trenera Krzysztofa Waligórskiego zajęła w końcowej klasyfikacji gr. Mistrzowskiej trzecie miejsce i razem z drużynami: Akademii Siatkówki SPS Panki , MUKS-u Sari Żory oraz UKS-u Centrum Pszczyna przystąpi do turnieju finałowego o Mistrzostwo I Ligi Śląskiej, którego stawką jest również awans do baraży o drugą ligę centralną. Finałowe zmagania zaplanowane są  na  termin 26-28 marca.

I Liga Śląska Siatkarek gr. Mistrzowska ( II etap sezonu 2020/2021 )

13.03.2021

BKS Stal Bielsko Biała – Polonia Łaziska  1:3 ( 8:25, 25:23, 15:25, 9:25 )

Końcowa tabela II etapu I Ligi Śląskiej gr. Mistrzowska oraz plan meczów grupy finałowej :

źródło zdjęcia: Sportowa Przygoda Śląskiego Piłkarza