Piłka nożna

Niewypał.

Gorzką pigułkę musieli przełknąć dzisiaj   piłkarze Polonii  oraz jej kibice w spotkaniu dziewiątej kolejki Haiz IV ligi ze Śląskiem Świętochłowice, które zakończyło się dotkliwą porażką łaziszczan. Na domiar tego w ostatnich dziewięciu minutach podopieczni trenera Krystiana Odrobińskiego musieli kończyć mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Gabriela Nowaka, a do  grona kontuzjowanych doszedł kolejny zawodnik defensywny po Krzysztofie Gersoku, Bartoszu  Smyli, Kamilu Uniejewskim oraz Michale  Łęszczaku – Mateusz Kruk.

Pierwsze pół godziny obie ekipy czuły przed sobą respekt przez co na murawie oglądaliśmy klasyczne szachy jednak w dwunastej minucie dali o sobie znać przyjezdni gdy po kontrataku zakończonym strzałem z pięciu metrów Gocyka próbował pokonać Hewlik lecz piłka przeszła nad poprzeczką łaziskiej bramki. Poloniści nie chcąc być dłużni swoim rywalom zrewanżowali się w 16 minucie. Po wymianie piłek na linii Badura – Gielza, pomocnik łaziszczan w ostatniej fazie akcji oddał strzał z prawego skrzydła, ale

Krupa wyczuł jego intencje i złapał piłkę. Gdy minęły dwa kwadranse gry, goście objęli prowadzenie. Wówczas po składnej akcji na prawej stronie piłka trafiła na wolne pole do Kaizera, który strzelając w długi róg umieścił ją w siatce. Od tego momentu Polonia rozpoczęła gonić wynik i w 38 minucie okazję do wyrównania miał Fabisiak, jednak po jego uderzeniu z rzutu wolnego z 22 metrów Krupa wybił futbolówkę przed siebie, a po dobitce jednego z łaziszczan wyszła ona na aut bramkowy. Trzy minuty później od straty drugiego gola przez Polonistów po potwornym zamieszaniu podbramkowym uratował  Nowak, który uprzedziwszy zawodnika Śląska wybił  piłkę na rzut rożny sprzed linii własnej bramki, natomiast tuż przed zejściem na przerwę piękną akcją popisali się łaziszczanie.Po 50 metrowym krosie zagranym przez Fabisiaka, piłkę na środku  dostał Mazurek, który podciął z nią jeszcze kilka metrów i oddając strzał  z dwudziestu metrów w kierunku dalszego słupka pokonał golkipera Śląska doprowadzając do remisu.

Od początku drugiej połowy   inicjatywa była po stronie gości, którzy konstruowali kolejne sytuacje, w 62 minucie po centrze z lewego skrzydła, piłkę nad poprzeczką przeniósł Gocyk. Siedem minut później po kontrze Mazurka i jego dośrodkowaniu w szesnastkę świętochłowiczan, piłka trafiła do Suszka będącego na jedenastym metrze lecz on nie opanował jej i tą spod nóg zabrał mu jeden z graczy Śląska. W 73 minucie po dużym zamieszaniu podbramkowym w szesnastce Śląska  i zablokowanych strzałach Mazurka a następnie Gielzy, defensywa przyjezdnych  wybiła piłkę do przodu gdzie otrzymał ją Hewlik, który ogrywając  łaziskich obrońców z bliskiej odległości wpakował ją do bramki Gocyka. W 84 minucie po składnej akcji Śląska zakończonej uderzeniem  Kaisera, piłkę na róg wybił Gocyk. Im bliżej było końca meczu, piłkarze z Łazisk wszystkimi nakładami swoich sił dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu ruszając całą jedenastką  pod bramkę gości lecz w ostatnich minutach   nie ustrzegli się błędów i najpierw po wznowieniu gry przez Krupę, piłkę po podaniu Koniarka między dwóch łaziskich graczy otrzymał Lesik, który wykorzystując błąd defensorów Polonii strzałem z 40 metrów podwyższył rezultat na 3:1 zaś w ostatniej sekundzie zwycięstwo gości golem na 4:1 po stracie piłki przez łaziszczan   uderzeniem z boku boiska przypieczętował Hewlik.