Zwycięstwo po dobrej grze.

W sobotnie południe na stadionie Carbo w gliwickiej Ostropie  drużyna Polonii w ramach 20 kolejki Haiz IV Ligi zmierzyła się z rezerwami ekstraklasowego Piasta Gliwice.

Spotkanie rozpoczęło się od dużej przewagi łaziskich zawodników, którzy w pierwszym kwadransie gry wypracowali  sobie kilka dogodnych sytuacji  do objęcia prowadzenia. Już w drugiej minucie po trójkowej akcji Mazurek wrzucił piłkę do Badury, ten z kolei odegrał ją do Rutkowskiego lecz pomocnik Polonii strzelił wysoko nad bramką. Kolejny atak miał miejsce w minucie czwartej, wówczas Frąckowiak po akcji z Mazurkiem strzelając między dwoma gliwickimi obrońcami posłał piłkę obok słupka natomiast 60 sekund później Fabisiak po odegraniu Mazurka na 16 metr również uderzył obok słupka. Kiedy minęła 13 minuta spotkania Poloniści spróbowali zaskoczyć rywali ze stałego fragmentu gry i ta sztuka prawie im się udała. Fabisiak zacentrował w pole karne Piasta z rzutu rożnego, piłkę wybili przed siebie miejscowi  z kolei ta po chwili trafiła pod nogi Mazurka, który oddając silne uderzenie opieczętował poprzeczkę. Jeszcze w 14 minucie po trójkowej akcji zainicjowanej przez  Frąckowiaka, piłka trafiła do Mazurka, ten odegrał ją na 15 metr do Badury jednak brakło mu odrobiny szczęścia w wyniku czego  po strzale wychowanka Polonii trafiła ona  w słupek. Po szybkim początku, podopieczni trenera Odrobińskiego nieco się rozluźnili przez co do głosu doszli zawodnicy Piasta i tak w 18 minucie po wrzutce Kani z rzutu rożnego, piłkę przed szesnastką otrzymał Budzik, ale skończyło się jedynie na strachu gdyż jego próba zakończyła się strzałem wysoko nad poprzeczką łaziskiej bramki.Później do kapitulacji Frankego chciał zmusić Kania jednak oddając  strzał z boku boiska trafił w boczną siatkę. Następnie w 25 minucie okazję do zdobycia gola miał Mójta, który po rzucie wolnym przeniósł  ostatecznie piłkę nad bramką Polonistów, zaś po upływie dwóch minut uderzenie obok słupka po solowej akcji oddał Budzik, po czym  dwukrotnie niecelnie na bramkę Polonii strzelał Borowski. Na dziewięć minut przed przerwą piłka znów przeszła w posiadanie łaziszczan, którzy stworzyli kilka sytuacji, jednak goli nie zobaczyliśmy.

Po przerwie  gra toczyła się pod dyktando Polonii, która w ciągu sześciu minut zdobyła dwa gole. Najpierw do siatki gliwiczan po składnej akcji Rutkowskiego i Mazurka, zza szesnastki trafił Fabisiak, a później po podaniu Mazurka ze skrzydła, zdobywca  pierwszego gola drugi raz wpisał się na listę strzelców pokonując Dybowskiego uderzeniem z ok. 12 metrów. Rywale w tym momencie musieli już zacząć atakować by móc złapać kontakt z łaziszczanami jednak w tej połowie tylko raz byli w stanie zagrozić bramce Frankego lecz strzał Borowskiego z 25 metrów   wylądował wysoko nad poprzeczką. W 75 minucie za zagranie ręką w polu karnym jednego z gospodarzy, arbiter podyktował dla Polonistów rzut karny jednak intencje Fabisiaka oddającego uderzenie z 11 metrów idealnie wyczuł Dybowski, który rzucając się w prawy róg obronił strzał łaziskiego piłkarza. Dwie minuty później wyróżniający się w tym meczu duet Fabisiak - Mazurek, który był niejako siłą napędową łaziskiego zespołu w drugiej części gry przeprowadził między sobą kolejną składną akcję lecz ta po dośrodkowaniu tego pierwszego z narożnika boiska zakończyła się uderzeniem Mazurka z pierwszej piłki  obok bramki. W 79 minucie solową akcją błysnął Rutkowski jednak gliwicki bramkarz stanął mu na przeszkodzie i wyłapał futbolówkę po  strzale z 18 metrów. Z kolei w 82 minucie  wynik na  3:0 po długiej wymianie piłek z Fabisiakiem ustalił Mazurek, który wykorzystując złe ustawienie gliwickich defensorów pokonał golkipera miejscowych w sytuacji sam na sam.