Aktualności

Przed meczem z LKS-em Goczałkowice Zdrój.

Po wczorajszym awansie do finału Pucharu Polski podokręgu Tychy, wracamy na ligowe podwórko. W nadchodzący weekend piłkarzy Polonii czeka starcie z LKS-em Goczałkowice Zdrój w ramach jedenastej kolejki Haiz IV Ligi.

Drużyna z Goczałkowic, której wychowankiem jest dobrze znany nam obrońca Reprezentacji Polski oraz Borusii Dortmund – Łukasz Piszczek, po 10 kolejkach  zajmuje w tabeli trzynastą pozycję z dorobkiem 9 punktów, dwoma zwycięstwami, trzema remisami i pięcioma porażkami. W ubiegłym tygodniu  goczałkowicki LKS pokonał Dąb Gaszowice 2:0. 

Podopieczni Krystiana Odrobińskiego po dziesięciu meczach znajdują się na siódmym miejscu z 15 punktami. Na ten bilans składają się cztery zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Łaziszczanie po serii siedmiu meczów bez porażki z rzędu, tym razem musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając na własnym terenie z Kuźnią Ustroń w minionej kolejce.

 

 

 

W całej swojej historii obydwa zespoły o ligowe punkty zmierzyły się ze sobą sześciokrotnie kolejno w sezonach 1991/1992, 1992/1993 i 1993/1994  i co ciekawe w okresie właśnie tych trzech lat łaziszczanie zwyciężyli  we wszystkich sześciu pojedynkach z goczałkowicką drużyną strzelając 14 goli i tracąc 3.

 

Mecz 11 kolejki Haiz IV Ligi między Polonią  Łaziska i LKS-em Goczałkowice Zdrój zostanie rozegrany w sobotę, 13 października o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim  w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Obecność i sportowy doping kibiców na trybunach obowiązkowy !!!