Sezon zwieńczony zwycięstwem nad Wilkami z Wilczy.

Piętnastym zwycięstwem ligowym, sezon 2018/2019 zwieńczyli piłkarze Polonii Łaziska, pokonując w ostatniej – 30 serii spotkań drugiej grupy śląskiej Haiz IV ligi, Wilki Wilcza 2:0. Dzięki remisowi 2:2 rezerw GKS-u Tychy w wyjazdowym meczu z Dębem Gaszowice, podopieczni Krystiana Odrobińskiego z liczbą 52 punktów, 15 zwycięstwami, 7 remisami i 8 porażkami zajęli w końcowej klasyfikacji piątą pozycję.

Obydwa zespoły od początku wykazywały się na boisku wolą walki oraz dużą chęcią gry, ale w pierwszym kwadransie, Polonia miała większą przewagę. Już w 4 minucie po podaniu Kamila Adamczyka z zerowego kąta, wynik otworzyć mógł Daniel Fabisiak jednak pomocnik Polonistów w sytuacji „jeden na jeden” z bramkarzem  przestrzelił nad poprzeczką. Kolejna okazja nadarzyła się łaziszczanom po 60 sekundach. Krzysztof Gersok wystawił piłkę na siódmy metr Sabie Jikii, ale ten uderzył koło słupka zaś w minucie dziewiątej po akcji z Sabą Jikią, golkiper gości wybił na rzut rożny futbolówkę, gdy tę z pięciu metrów uderzał Dawid Hewlik. Po początkowym szturmie ekipy trenera Odrobińskiego, rywalizacja bardziej się wyrównała i piłkarze z Wilczy zaczęli stopniowo dotrzymywać kroku łaziskiej jedenastce. W 20 minucie Gajewski po strzale z rzutu wolnego obił mur łaziszczan. Następnie w 35 minucie po kolejnej składnej akcji Polonii, szansę na zdobycie bramki miał Gabriel Nowak, ale Michał Ćwielong stojący między słupkami bramki Wilków z powodzeniem zatrzymał uderzenie łaziskiego defensora z kilku metrów. Na minutę przed przerwą o gola mógł się pokusić jeszcze Daniel Fabisiak lecz po solowej akcji Kamila Adamczyka przez połowę boiska, oddał on niecelny strzał.

W ostatnie 45 minut tego sezonu lepiej weszli zawodnicy z Wilczy. W 52 minucie Dawid Witek skuteczną interwencją zażegnał zagrożenie broniąc strzał jednego z rywali w sytuacji „sam na sam”.  Siedem minut później ponownie zrobiło się bardzo gorąco pod łaziską bramką. Po solowej akcji Gajewskiego zakończonej strzałem, piłka najpierw przeszła po ręce Dawida Witka po czym trafiła w słupek i wyszła w pole dzięki czemu bramkarz Polonii oraz jego koledzy mogli odetchnąć z ulgą.   Później przewaga zaczęła już wracać w szeregi podopiecznych Krystiana Odrobińskiego  i przyniosła ona pozytywne efekty w 64 minucie. Po kontrataku, Artur Moroń przerzucił piłkę na skrzydło do Bartosza Smyli, a ten następnie zagrał ją do Daniela Fabisiaka, który finalizując całą akcję zmusił golkipera przyjezdnych do kapitulacji trafiając z sześciu metrów. Gdy na zegarze PolAreny wybiła 66 minuta,  było już 2:0. Wówczas piłkę od Krzysztofa Gersoka, przed szesnastką otrzymał Dawid Hewlik i jak przystało na ofensywnego zawodnika, huknął on nie do obrony w kierunku dalszego słupka posyłając futbolówkę w samo okienko. Do końca meczu piłkarze Polonii mogli jeszcze podwyższyć ten wynik. W 79 minucie po centrze Kamila Adamczyka, Patryk Bajor został uprzedzony przez jednego z graczy gości, który wybił piłkę na róg. W 83 minucie „oko w oko” z bramkarzem stanął Bartosz Smyla jednak nie udało mu się pokonać Michała Ćwielonga. Dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Adamczyk mijając golkipera gości, ale w ostatniej chwili drogę piłki do bramki zablokował  jeden z obrońców Wilczy. W 89 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wagnera, piłkę na dwunastym metrze otrzymał Bartosz Smyla, ale jego kolejną próbę zatrzymał bramkarz gości. Z kolei w ostatniej minucie spotkania, po akcji z Kamilem Adamczykiem, uderzenie Dawida Hewlika, golkiper z Wilczy wybił na rzut rożny.

30 kolejka Haiz IV ligi gr. śląska II

8.06.19

Polonia Łaziska - Wilki Wilcza 2:0 ( 0:0 )

bramki dla Polonii: Fabisiak - 64 min. ( asysta Smyla ), Hewlik - 66 min. ( asysta Gersok )

żółte kartki: Nowak i Gersok ( Polonia ) oraz Wiśniowski ( Wilki )

sędzia: Tomasz Wajda ( Żywiec )

Polonia Łaziska: Witek - Gersok, Moroń, Nowak( 75 Bajor ), Kaszok, Fabisiak, Hewlik, Jikia( 59 Wagner ), Smyla, Adamczyk, Uniejewski

Wilki Wilcza: Ćwielong Michał - Czekański( 38 Orzeszyna ), Leszczyński, Wawoczny, Wiśniowski( 68 Drozdowski ), Tabiś, Bartos, Ćwielong Miłosz, Gajewski, Buchalik( 72 Borowski ), Steuer