Przełamanie w meczu z Drzewiarzem.

Pol-Arena w Łaziskach Górnych od początku rundy jesiennej obecnego sezonu  pozostaje w dalszym ciągu niezdobyta przez zespoły przyjezdne. Wczoraj podopieczni trenera Marka Mazura po wyrównanej grze pokonali Drzewiarza Jasienicę 1:0 i w tym przypadku można chyba mówić o przełamaniu się łaziszczan, ponieważ po dwóch remisach z rzędu przed własną publicznością udało im się zgarnąć na swoim terenie  długo wyczekiwany przez kibiców komplet punktów przerywając jednocześnie serię  spotkań bez zwycięstwa, która zatrzymała się na liczbie „5”.

Pierwsza odsłona w wykonaniu obu drużyn należała do bardzo wyrównanej. Polonia i Drzewiarz mimo tego, że mieli swoje okazje  to piłka  nie znalazła drogi do siatki. Pierwsza akcja łaziszczan miała miejsce w 16 minucie. Daniel Fabisiak zagrał na skrzydło do Bartosza Smyli, ten dośrodkował  w pole karne, ale jego wrzutkę udało się przeciąć rywalowi i wybić poza linię końcową. Następnie dwukrotnie jasienickiego golkipera do kapitulacji próbował zmusić Daniel Fabisiak, ale w 24 minucie oddał strzał z 20 metrów obok słupka, a po upływie pięciu minut w zamieszaniu w polu karnym  gości, łaziski rozgrywający strzelił nad poprzeczką. Przyjezdni z kolei  w 37 minucie przeprowadzili kontrę, po której Rafał Franke pewnie złapał piłkę po uderzeniu Profica.

Po zmianie stron gra w dalszym ciągu była wyrównana, a z biegiem czasu inicjatywę na murawie zaczęli przejmować łaziszczanie, którzy w ostatnich 15 minutach bardzo mocno przycisnęli piłkarzy z Jasienicy. Najpierw Góra zatrzymał uderzenie Dawida Hewlika, a w 82 minucie  doczekaliśmy się gola dla ekipy trenera Marka Mazura gdy piłkę po bardzo długim podaniu Dawida Kaszoka otrzymał na „piątce” Dominik Miłek, który wykorzystując błąd bramkarza, minął jeszcze po drodze jednego z jasienickich obrońców i trafił do pustej bramki, dopisując sobie trzeciego gola w barwach Polonii. Do końca spotkania, łaziszczanie jeszcze mogli podwyższyć wynik, ale ostatecznie nie uległ on zmianie bowiem  w 88 minucie Jakub Wagner główkował nad poprzeczkę, a w doliczonym czasie po zagraniu od Oskara Wolnego ze skrzydła do Dominika Miłka, Góra nie dał się zaskoczyć łapiąc piłkę po strzale głową łaziskiego napastnika.