Piąte zwycięstwo Polonii u siebie w rundzie jesiennej.

Piłkarze trenera Marka Mazura w dalszym ciągu zachowują miano "Niepokonanych" na własnym stadionie. Wczoraj Poloniści po ciekawym i szybkim meczu wygrali  z ambitnym zespołem rezerw GKS-u Tychy 3:1,  notując piąte ligowe zwycięstwo tej jesieni na Pol-Arenie. Od 80 minuty na placu gry po  przeciwnych stronach  spotkali się obydwaj wychowankowie naszego klubu, którzy pierwsze kroki w futbolu stawiali pod okiem  trenera  Sebastiana  Kassolika: Błażej Prochownik w drużynie Polonii i Michał Staniucha w drugim zespole GKS-u Tychy, który rozegrał całe spotkanie.

W niedzielnym pojedynku na murawie stadionu przy Sportowej 3 , obydwie jedenastki od samego początku wykazywały bardzo dużą chęć gry, która w pierwszej odsłonie była bardziej wyrównana. Mimo to publiczność na trybunach nie mogła się nudzić, bo składnych akcji po obu stronach nie brakowało. W 12 minucie po kontrataku Bartosza Justa oraz wymianie piłek na linii Dawid Hewlik – Kamil Uniejewski, obrońcę Polonii zatrzymali tyscy defensorzy na co kilka chwil później, Bojarski odpowiedział minimalnie niecelnym strzałem z 16 metrów po solowej akcji. Następnie w 21 minucie po rzucie wolnym tyskiego zespołu, Rafał Franke bardzo pewną interwencją w zamieszaniu w polu karnym złapał piłkę. Od 24 minuty łaziszczanie byli już na prowadzeniu. Po wznowieniu gry przez Kamila Uniejewskiego z rzutu wolnego, piłkę otrzymał Dawid Hewlik i wykonując slalom w polu karnym   trafił on do siatki z ośmiu metrów zapisując na swoim koncie piąte trafienie dla Polonii w tym sezonie. Z czasem podopieczni Marka Mazura zaczęli stwarzać kolejne okazje bramkowe. W 27 minucie po zespołowej akcji,  Dominik Miłek znalazł się „oko w oko” z Odyjewskim, jednak w tej sytuacji górą okazał się tyski bramkarz zabierając łaziskiemu napastnikowi piłkę spod nóg. W 38 minucie Poloniści podwyższyli na 2:0, a premierowego gola strzelił z dwunastu metrów obrońca Szymon Bandura wykorzystując podanie od Dawida Hewlika. Na cztery minuty przed przerwą bardzo bliscy zdobycia kontaktowej bramki byli goście, ale strzał jednego z zawodników tyskiej „dwójki” wylądował ostatecznie na poprzeczce.

Druga połowa  rozpoczęła się obiecująco dla rezerw GKS-u, w 49 minucie na 2:1  z rzutu wolnego idealnie przymierzył Jan Biegański uderzając zza „szesnastki” nie do obrony pod poprzeczkę łaziskiej bramki. Rywale od chwili zdobycia bramki kontaktowej zaczęli częściej atakować, ale łaziska defensywa   nie dopuściła do większego zagrożenia z kolei ostatni kwadrans meczu tradycyjnie toczył się już pod dyktando Polonii. W 85 minucie z ponad 30 metrów nad okienkiem uderzał Ireneusz Badura. Później strzał Piotra Załuski z 30 metrów, Odyjewski sparował na rzut rożny, a w 90 minucie zwycięstwo 3:1 przypieczętował Daniel Fabisiak, który po odegraniu piłki przez Błażeja Prochownika,  bez namysłu huknął z ponad 30 metrów pod poprzeczkę nie dając najmniejszych szans tyskiemu golkiperowi, bramka sezonu !!!

13 kolejka IV Ligi gr. Śląska II

3.11.19

Polonia Łaziska – GKS II Tychy  3:1 ( 2:0 )

bramki dla Polonii:

Hewlik – 24 min. ( asysta Uniejewski )

Bandura – 38 min. ( asysta Hewlik )

Fabisiak – 90 min. ( asysta Prochownik )

bramka dla GKS-u II: Jan Biegański – 49 min.

Polonia Łaziska: Franke – Gersok, Wagner, Załuski, Bandura(  70 Smyla ), Hewlik( 90 Pedenko ), Just( 77 Fabisiak ), Miłek( 80 Prochownik ), Nowak, Uniejewski, Badura

Trener: Marek Mazur

GKS II Tychy: Odyjewski – Nieśmiałowski( 46 Rutkowski ), Bielusiak, Kokoszka( 46 Paluch ),   Aleksander Biegański, Wróblewski, Staniucha, Bojarski, Jan Biegański, Laskoś, Szołtys

Trener: Łukasz Kopczyk

Żółte kartki: Bandura, Nowak,  Uniejewski,  Hewlik,  Wagner( Polonia Łaziska )  oraz Szołtys( GKS II Tychy )

Sędzia: Jakub Tekieli ( Bielsko Biała )