Aktualności

Urodzinowy prezent dla trenera Polonii.

Drugie w sezonie, a pierwsze na wyjeździe ligowe zwycięstwo odnieśli wczoraj nasi piłkarze  pokonując w szóstej serii spotkań IV Ligi gr. śląskiej I Szombierki Bytom dzięki czemu  sprawili miłą niespodziankę trenerowi Danielowi Tukajowi, który w miniony piątek  obchodził kolejną rocznicę swoich urodzin.

Mecz w Bytomiu rozpoczął się znakomicie dla łaziszczan. Publiczność ledwie co zajęła miejsca na widowni, a tu już po 50 sekundach gry, Polonia wyszła na prowadzenie. Po akcji zainicjowanej przez Kacpra Zawadzkiego, piłka trafiła na prawą flankę do Błażeja Prochownika, a ten dograł ją do Daniela Fabisiaka, który trafił do siatki z bliskiej odległości. Później, nasi zawodnicy długo utrzymywali się przy piłce nie dając zbyt wiele do wykazania się gospodarzom. Ci co prawda kilkukrotnie próbowali bardziej zagrozić naszej defensywie, a jedną z okazji w 32 minucie zamienili na wyrównującego gola po tym jak w zamieszaniu  dobrze odnalazł się Śliwa uderzając futbolówkę nie do obrony.

Z początkiem drugiej odsłony bytomscy gracze najpierw  ścisnęli podopiecznych Daniela Tukaja do obrony, ale z ich przewagi niewiele wynikło. Najpierw Rafał Maścibrzuch zatrzymał strzał Śliwy, a potem kolejne uderzenie rywali powędrowało nad bramką łaziszczan. Po chwilowym szturmie gospodarzy na bramkę Polonii , w 60 minucie, Kamil Uniejewski przy próbie wyjścia z akcją przez Szombierki zebrał futbolówkę spod nóg jednemu z przeciwników, pociągnął z nią kilka metrów i dośrodkował w pole karne do Kacpra Zawadzkiego, a napastnik Polonii strzelając gola głową na 2:1 przesądził o zdobyciu przez naszą drużynę kompletu punktów w tym spotkaniu. Spotkaniu, w którym oglądaliśmy łaziszczan ambitnych, zaangażowanych w grę i walczących na murawie do ostatniej sekundy meczu. 

Dla ciekawostki,  po raz ostatni na wyjeździe w rozgrywkach ligowych wygraliśmy właśnie z Szombierkami, a było to pięć miesięcy temu. Miejmy  nadzieję, że dzięki wczorajszemu triumfowi w Bytomiu, nasz zespół przełamał się i w kolejnych ligowych pojedynkach będzie już tylko lepiej.

 

 

 

6 kolejka IV Ligi gr. śląska I

11.09.2021

Szombierki Bytom – Polonia Łaziska 1:2 ( 1:1 )

bramka dla Szombierek: 

Śliwa – 32 min.

bramki dla Polonii:

Fabisiak – 1 min. ( asysta Prochownik )

Zawadzki – 60 min. ( asysta Uniejewski )

 

Sędzia: Sergiusz Dana ( Śląski ZPN )

 

Szombierki Bytom: Wierzbicki, Kruppa (88 Peda), Wagner, Śliwa (68 Rusz), Czajor (78 Waśkiewicz), Łebko, Moritz, Stefaniak, Janicki, Tsuleiskiri (73 Czekański), Zając (39 Balon). 

Trener: Marcin  Molek 

Polonia Łaziska: Maścibrzuch – Gersok, Nowara, Terbalyan, Widuch, Fabisiak, Kaziszyn( 84 Wolny ), Hewlik( 90 Frey ), Zawadzki ( 80 Popenda ), Uniejewski, Prochownik( 46 Wach )

Trener: Daniel Tukaj