Były sytuacje i wola walki. Polonia - Rozwój 1:2.

Dużym zaangażowaniem, chęcią i wolą walki od pierwszej do ostatniej minuty, wykazali się piłkarze Polonii Łaziska Górne, którzy w 23 kolejce Zina IV Ligi gr. śląskiej I, podejmowali na Pol-Arenie katowicki Rozwój. Podopieczni Piotra Mrozka w pierwszych 25-ciu minutach spotkania mieli trzy klarowne sytuacje do objęcia prowadzenia. Najpierw w 12 minucie groźnie strzelał na bramkę katowiczan Kamil Uniejewski lecz Golik pewnie obronił uderzenie naszego gracza. Następnie w 16 minucie, silnie jednak minimalnie nad poprzeczkę uderzył Daniel Fabisiak z kolei w 25 minucie przed szansą na gola stanął ponownie Kamil Uniejewski, ale i tu na przeszkodzie stanął mu bramkarz Rozwoju, broniąc strzał z bliskiej odległości. Od 31 minuty było 1:0 dla Rozwoju, a na listę strzelców wpisał się Flak wykorzystując dośrodkowanie Ciszewskiego z rzutu rożnego. Łaziszczanie zdołali skutecznie  odpowiedzieć w 40 minucie kiedy do remisu po centrze Daniela Fabisiaka w pole karne, strzałem głową doprowadził Kamil Uniejewski. W drugiej odsłonie, piłkarze z Łazisk Górnych bardzo mocno przycisnęli rywali, ale ci zdołali na początku drugiej połowy spotkania podwyższyć rezultat. W 51 minucie gola na 2:1 dla drużyny Gości strzelił Myśliwczyk. Polonia mimo wszystko rzuciła się jeszcze do walki by uratować choćby punkt stwarzając liczne sytuacje bramkowe, ale ich pogoń za wynikiem niestety się nie powiodła i to rywale mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów po końcowym gwizdku. Ponadto, dla Piotra Mrozka, sobotni pojedynek z Rozwojem Katowice, był meczem nr. 155 w roli szkoleniowca piłkarzy Polonii. Dzięki temu w Klasyfikacji Wszechczasów jest on aktualnie najdłużej pracującym trenerem piłkarskiej drużyny w naszym klubie. Gwoli przypomnienia, obecny szkoleniowiec zespołu z Pol-Areny, swoją przygodę na ławce trenerskiej w Łaziskach Górnych rozpoczął 12 maja 2007 roku i trwała ona do 18 kwietnia 2012 roku. Następnie powrócił on do naszej drużyny w przerwie zimowej sezonu 2021/2022 i zaliczając właśnie dzisiaj swoje 155 spotkanie w roli trenera naszej drużyny seniorskiej, wyprzedził on w Klasyfikacji Wszechczasów, mającego na swoim koncie 154 meczów na ławce trenerskiej Polonii, Edwarda Smołkę, który prowadził łaziszczan w latach 80-tych i 90-tych.