Jubileuszowy prezent piłkarzy Polonii.

Wielki prezent i ogromną radość na Sportowym Festynie Piłkarskim z okazji 90 lecia łaziskiej Polonii sprawili władzom miasta Łaziska Górne na czele z Burmistrzem - Aleksandrem Wyrą,  działaczom( w tym Prezesowi Śląskiego ZPN-u Henrykowi Kuli obecnemu na PolArenie)  oraz licznie zgromadzonym kibicom piłkarze trenera Krystiana Odrobińskiego, którzy po fantastycznym meczu 5 kolejki Haiz IV Ligi odnieśli efektowne zwycięstwo nad rezerwami Piasta Gliwice wzmocnionymi czterema zawodnikami z ekstraklasowej drużyny.

Ten piłkarski spektakl mocnym wejściem rozpoczęli łaziszczanie, którzy po 120 sekundach objęli prowadzenie. Po akcji Fabisiaka piłkę w siatce po strzałe głową  umieścił Mazurek. Po chwili goście wyszli do przodu, jednak nie byli w stanie przedostać się pod szesnastkę łaziszczan, którzy przechwytując każdą piłkę  konstruowali kontrataki. Po jednej z kontr w 10 minucie Mazurek oddając uderzenie z 22 metrów posłał piłkę obok słupka. Trzy minuty później Frąckowiak otrzymawszy piłkę od jednego ze swoich partnerów oddał niecelny strzał z 18 metrów. Następnie po akcji Fabisiaka zakończonej uderzeniem, futbolówkę na rzut rożny wybił obrońca rywali. Po stałym fragmencie gry w 15 minucie wspomniany zawodnik Polonii, który był jedną z najjaśniejszych postaci łaziskiego teamu  zacentrował w pole karne Piasta, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Gielza i główką w długi róg gliwickiej bramki podwyższył rezultat na 2:0. Piłkarze z Łazisk będąc w dalszym ciągu stroną dominującą stwarzali kolejne okazje bramkowe nie dając rywalowi choćby jednej szansy na to by mogli oni zagrozić bramce strzeżonej przez Gocyka i w 20 minucie po akcji Badury na skrzydle, pomocnik Polonii oddał strzał z ostrego kąta lecz futbolówka przeszła nad poprzeczką. Siedem minut później gości uratowało spojenie słupka z poprzeczką po potężnej bombie Fabisiaka z rzutu wolnego, a  w 30 minucie na zegarze mieliśmy już 3:0 po widowiskowej wymianie piłek duetu Mazurek – Frąckowiak akcję,  sfinalizował  łaziski napastnik pokonując gliwickiego golkipera. Publiczność jeszcze nie zdążyła ochłonąć po zdobyciu trzeciego gola, a tu po upływie dwóch minut było już 4:0 po trójkowej akcji zapoczątkowanej przez  bardzo aktywnego  Fabisiaka, który podaniem obsłużył Frąckowiaka, ten z kolei wypuścił Mazurka, któremu wystarczyło dopełnić formalności i w końcowej fazie akcji pomocnik Polonistów  po raz drugi w meczu pokonał Kurka. Tuż przed zejściem do szatni  na 5:0 podwyższył Smyla, który wykonując rzut wolny oddał mocny strzał z 40 metrów i  zdobył pięknego gola lobując  wysuniętego przed bramkę  golkipera Piasta.

Po przerwie łaziszczanie nieco zwolnili tempo i dali trochę  pograć przeciwnikom, ale drugą połowę tak jak pierwszą rozpoczęli od… zdobycia gola. Po kontrataku zapoczątkowanym przez Widucha, piłka przeszła do Fabisiaka następnie trafiła na skrzydło do Mazurka, który strzelając z ostrego kąta w długi róg zmieścił ją w gliwickiej  siatce po raz trzeci. W 50 minucie przyjezdni stworzyli pierwszą sytuację bramkową lecz po strzale doświadczonego ligowca – Barisicia  piłka minęła słupek. Następnie  po akcji Mójty zakończonej strzałem z ostrego kąta w polu karnym, jeden z obrońców łaziszczan wybił futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi podopiecznych trenera Odrobińskiego po trójkowej akcji zapoczątkowanej przez Badurę  piłkę otrzymał Gielza, który zacentrował do będącego Frąckowiaka na piątym metrze jednak łaziski snajper trafił w poprzeczkę gliwickiej bramki. W 68 minucie goście zdobyli honorową bramkę, Wtedy po akcji Mójty na skrzydle zakończonej uderzeniem przy słupku, futbolówka wyślizgnęła się z rąk  Gocykowi i po dobitce Jezika wylądowała w bramce. Jeszcze w 71 i 80 minucie Poloniści mogli zdobyć kolejne gole jednak po uderzeniach Frąckowiaka, a później Mazurka piłka wyszła na aut bramkowy. Gdy arbiter zakończył to spotkanie, Poloniści najpierw odtańczyli urodzinowy taniec zwycięstwa na środku boiska, a później podeszli do licznie zgromadzonej publiczności na trybunach, która  nagrodziła  ich owacjami na stojąco w podziękowaniu za to  niezwykle ciekawe i świetne widowisko.

5 kolejka Haiz IV Ligi

9.09.17

Polonia Łaziska – Piast II Gliwice  6:1 ( 5:0 )

bramki dla Polonii: Mazurek – 3 ( 2 min., 32 min., 47 min.)

Gielza – 15 min.

Frąckowiak – 30 min.

Smyla – 45 min.

bramki dla Piasta II:  Jezik – 68 min.

żółte kartki:  Łęszczak ( Polonia ) i Sulima ( Piast II )

składy drużyn:

Polonia Łaziska: Gocyk – Gersok, Łęszczak,  Widuch, Moroń, Mazurek, Smyla( 81 Nowak), Badura( 70 R. Nierząd), Gielza( 60 Otrzonsek), Fabisiak( 75 Just), Frąckowiak

Piast II Gliwice: Kurek – Mójta, Lemieszko( 55 Bartos), Blaszke, Sulima, Spende( 46 Łakowski), Angielski, Barisic, Wiśniowski( 46 Borowski), Rakowiecki, Jonda( 60 Jezik)

widzów: 450

Poniżej dołączamy linki do obszernej relacji zdjęciowej z meczu oraz całego Charytatywnego Pikniku Sportowego z okazji Jubileuszu 90-lecia Polonii Łaziska  przygotowanej przez użytkownika strony Fotoklik na Facebooku, Serdecznie dziękujemy :)