Aktualności

90-lecie Polonii uczczone zwycięstwem.

Po wczorajszej  uroczystej gali sportowej  z okazji 90-lecia powstania klubu sportowego „Polonia” Łaziska Górne w Miejskim Domu Kultury , na której wręczono odznaczenia zasłużonym osobom dla łaziskiego sportu m.in. sportowcom oraz działaczom z poszczególnych sekcji, dzisiaj przedpołudniem piłkarze trenera Krystiana Odrobińskiego uczcili ten Jubileusz wyjazdowym zwycięstwem 2:1 z ostatnią w tabeli Haiz IV Ligi, Wartą Zawiercie. Na podkreślenie trzeba też zaznaczyć, że w seniorskim zespole łaziszczan zadebiutował kolejny wychowanek, siedemnastoletni Karol Nierząd ( brat bliźniak Rafała, który pierwsze spotkanie w barwach pierwszej drużyny zanotował w pamiętnym meczu z rezerwami Piasta Gliwice wygranym 6:1).

Pierwsza połowa obfitowała wyrównaną i prostą grą na boisku prowadzoną przez gospodarzy, a wszystkie strzały w poszczególnych sytuacjach pewnie bronili bramkarze obydwóch teamów z tym, że najwięcej z tej dwójki miał do powiedzenia Gocyk wyłapując piłki od przeciwników po strzałach oddawanych to ze środka albo z bocznych części boiska. Natomiast po przerwie na murawie oglądaliśmy już spotkanie na znacznie lepszym poziomie czego efektem były składne akcje oraz zdobyte bramki. Jako pierwsi okazje bramkowe zaczęli stwarzać łaziscy gracze i w 57 minucie Gielza po otrzymaniu piłki przez Badurę oddał dwa strzały w stronę bramki Sitko lecz w pierwszej próbie golkiper miejscowych zatrzymał łaziskiego snajpera natomiast za drugim podejściem piłka wyszła na aut bramkowy. Dwie minuty później składną akcję po przejęciu futbolówki na własnej połowie przeprowadził  Fabisiak, który centrą uruchomił Frąckowiaka będącego na wolnej pozycji i napastnik z Łazisk będąc niekryty przez żadnego z graczy Warty pewnym uderzeniem w szesnastce rywali w długi róg umieścił piłkę w siatce zapewniając prowadzenie w tym meczu. Po zdobytej bramce Poloniści poszli za ciosem i w 62 minucie po kontrze okazję do podwyższenia rezultatu miał Mazurek jednak po jego strzale piłka przeszła nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki gospodarzy. Zawiercianie będąc pod dużą presją za wszelką cenę dążyli do tego by zdobyć gola na 1:1 i nawiązać jeszcze kontakt z łaziszczanami. W 65 minucie po wymianie piłek zakończonej strzałem jednego z zawierciańskich piłkarzy, ta minęła Gocyka lecz Nowak widząc co się dzieje zażegnał całą sytuację wybijając ją z linii własnej bramki.Od tej chwili podopieczni trenera Odrobińskiego nieco cofnęli się do defensywy co wykorzystali zawodnicy Warty i w 80 minucie po wrzutce z rzutu wolnego w szesnastce Polonii  doszło do niewielkiego kontaktu między Gielzą oraz jednym z piłkarzy Warty przez co arbiter odgwizdał przewinienie łaziskiego napastnika i wskazał na rzut karny dla zawiercian, którego na gola zamienił Mąka. Wyrównujący gol nie załamał łaziszczan, za to nakręcił ich do zdobycia drugiej bramki czego następstwem była sytuacja w 86 minucie. Wówczas po przejęciu piłki przez Polonistów na swojej połowie Nowak wysoko zacentrował do Mazurka, który ogrywając po drodze obrońców silnie uderzył w długi róg i piłka zatrzepotała w siatce zawierciańskiej bramki . Tym samym nasz czołowy zawodnik i król strzelców z poprzedniego sezonu przypieczętował zwycięstwo zapisując na swoim koncie piątego gola w rundzie jesiennej tego sezonu.