Triumf Polonii w Derbach Powiatu.

Spotkania piłkarskie o charakterze derbowym często dostarczają nam wielu emocji. Nie inaczej było we wczorajsze popołudnie na PolArenie gdzie Polonia, w której barwach zadebiutował kolejny z wychowanków, 19-letni Łukasz Nierada  podejmowała swojego powiatowego rywala, drużynę Gwarka Ornontowice w 19 kolejce Haiz IV Ligi.

Mecz od pierwszych minut układał się pod dyktando piłkarzy trenera Odrobińskiego, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem gola w ósmej minucie kiedy Frąckowiak wykorzystując znakomitą wrzutkę z rzutu rożnego Fabisiaka  uprzedził w polu karnym Stanka i głową wpakował futbolówkę do siatki. Dwie minuty później łaziszczanie przeprowadzili kontratak, w którym Smyla po otrzymaniu piłki od Badury wrzucił ją do Frąckowiaka będącego w polu karnym, ale napastnika Polonii wyskakującego do niej uprzedził jeden z defensorów Gwarka  wybijając ją poza linię końcową . Jeszcze w 17 minucie okazję do podwyższenia rezultatu miał Fabisiak z rzutu wolnego jednak po jego centrze jeden z obrońców przyjezdnych wybił ją na corner. Do przerwy Poloniści bronili jednobramkowego prowadzenia, a goście szukali okazji do wyrównania lecz nie znaleźli  rozwiązania by rozgryźć bardzo dobrze prezentujących się piłkarzy z Łazisk.

Po przerwie gospodarze w dalszym ciągu trzymali się planu z pierwszej połowy, który opierał się na  tworzeniu kolejnych sytuacji bramkowych i tak w 47 minucie Fabisiak strzałem z dystansu postraszył zawodników z Ornontowic posyłając piłkę nad poprzeczką natomiast 60 sekund później Fabisiak pięknym crossowym zagraniem z 40 metra obsłużył uciekającego na lewym skrzydle Mazurka, który po szybkim rajdzie strzałem z 12 metrów w kierunku dalszego słupka posłał piłkę do bramki golkipera Gwarka podwyższając na 2:0 dzięki czemu ma już 12 zdobytych goli w tym sezonie natomiast Fabisiak po tej akcji zanotował swoją 14 asystę. W 50 minucie kolejna składna akcja Polonistów zakończyła się strzałem Frąckowiaka z 20 metrów, ale pewnie zainterweniował Stanek łapiąc piłkę do rąk. Od 56 minuty łaziszczanie musieli radzić sobie w dziesiątkę gdyż drugą żółtą kartką został ukarany Moroń przez co musiał opuścić plac gry i od tego momentu piłkarze Gwarka poczuli się nieco pewniej przeprowadzając kontry, ale mimo ich przewagi liczebnej nie byli w stanie sprostać podopiecznym  Krystiana Odrobińskiego, którzy bardzo mądrze i skutecznie stawiali  przyjezdnym opór, a dowodem na to, że najlepszą obroną jest właśnie atak  była kontra z 73 minuty, po której Rutkowski został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez gracza z Ornontowic w wyniku czego arbiter główny podyktował dla Polonistów rzut karny. Egzekutorem jedenastki w 74 minucie był sam poszkodowany, który silnym strzałem niemal w okienko wymierzył sprawiedliwość zdobywając trzeciego gola dla zespołu i pierwszego w barwach łaziskiego klubu. W ostatnich minutach gry Gwarek próbował strzelić honorowego gola lecz Kasprzyk przestrzelił nad bramką Frankego z kolei Polonia mogła zaliczyć jeszcze dwa trafienia jednak Rutkowski w sytuacji sam na sam oddał strzał obok słupka bramki Stanka natomiast w ostatniej minucie po akcji Mazurka, golkiper Gwarka okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Widuchem.

19 kolejka Haiz IV Ligi gr. I

7.04.2018

Polonia Łaziska - Gwarek Ornontowice 3:0 ( 1:0 )

bramki: Frąckowiak  8 min., Mazurek  48 min.,  Rutkowski  74 min. ( z rzutu karnego )

żółte kartki: Moroń i Badura ( Polonia )  oraz Bartoszewicz ( Gwarek )

czerwona kartka: Moroń 56 min. ( za drugą żółtą)

sędzia: Krzysztof Palej ( Rybnik )

Polonia Łaziska: Franke - Gersok, Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak( 68 Nowak), Rutkowski, Mazurek, Frąckowiak( 57 Uniejewski ), Smyla, Badura (76 Nierada)

Gwarek Ornontowice: Stanek - Ferensztain, Oleksy, Wilk( 75 Wojtaś), Cepek( 46 Bartoszewicz), Kasprzyk, Zdrzałek( 82 Winkler), Sewerin, Rajca, Woźnica( 67 Wojtoń), Saliński( 64 Mąka)