Piłka nożna

Piąty wygrany Turniej Halowy tej Zimy !!!

Zwycięstwo w Turnieju o Puchar Prezesa firmy HEDAR w Łaziskach Górnych!

W sobotę 9-go marca nasi piłkarze brali udział w turnieju organizowanym przez MOSiR Polonię Łaziska Górne o Puchar Prezesa firmy HEDAR. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn w tym dwie Polonii. Młodzi poloniści rozegrali kolejny bardzo dobry turniej i okazali się najlepszą drużyną turnieju. Był to piąty wygrany turniej halowy tej zimy przez chłopaków z rocznika 2009 na siedem turniejów w których brali udział! W meczach grupowych Polonia pokonała 6:1 Orlik Ruda Śląska, 6:0 LKS Mizerów oraz zremisowali z GKS Jastrzębie 2:2. W półfinale Polonia pokonała Pniówek Pawłowice 5:1, natomiast w finale przyszło nam się zmierzyć z Champions Rybnik, który w fazie eliminacyjnej nie stracił nawet jednej bramki. Finał okazał się najlepszym meczem turnieju. Polonia zaczęła od bardzo szybkiego tempa i dominowała przeciwnika na jego połowie, co przyniosło efekty w postaci dwóch bramek Filipa Spyry. Rybnik zebrał się do walki i z 2:0 zrobiło się 2:2. To tylko napędziło Polonię do walki. Po ładnej akcji zespołowej Patryk Pszczoła zdobył zwycięską bramkę po asyście Filipa Zielińskiego. Wiele emocji dostarczył zarówno finał jak i cały turniej. Polonia dysponowała dziś równym składem bez słabych punktów. Dużą skutecznością wykazywała się nasza ofensywa: Zarówno nasz kapitan Paweł Pajor jak i Filip Spyra zanotowali po 6 trafień, Mateusz Klima 5, Patryk Pszczoła 3, Michał Łaciak 1. Defensywą rządził Patryk Stanoch, który wpisał się raz na listę strzelców i skutecznie rozbijał ataki przeciwników, został również wybrany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Klima, warto wspomnieć iż, Mateusz to rocznik 2010!

 

Również nasza druga drużyna dostarczyła nam wiele emocji. Drużyna była wspomagana przez kolegów z rocznika 2010 i wywalczyła 5 miejsce w rzutach karnych pokonując Stal Zabrze 2:0. Wyróżniającym się zawodnikiem Polonii II był zdobywca 7! bramek Arkadiusz Biniek.

Gratulujemy obu zespołom bardzo dobrego występu.

 

MOSiR Polonię I Łaziska Górne reprezentowali: Pajor(k), Mrzyczek, Ratka, Stanoch, Spyra, Kolbert, Klima, Zieliński, Pszczoła, Łaciak, Rzepka, (Wilga)

 

MOSiR Polonię II Łaziska Górne reprezentowali:

Morawski, Biniek, Skowron, Orzeł, Fojcik, Ciałoń, Bytom, Maus, Sputowski, Kostrzycki, Uciechowski, Król, Anisienia.

 

Trener Piotr Mleczko

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MOSiR Polonia I Łaziska Górne

2. Champions Rybnik

3. GKS Jastrzębie

4. Pniówek Pawłowice

5. MOSiR Polonia II Łaziska Górne

6. Stal Zabrze

7. LKS Mizerów

8. Orlik Ruda Śląska