Piłka nożna

W opinii trenera.

Po zwycięskim meczu w pierwszej kolejce rundy wiosennej nad Spójnią Landek, swoją opinię wyraził trener Polonii - Krystian Odrobiński.

Każdy mecz otwarcia rundy rewanżowej jest zagadką, dlatego też obawiałem się tego meczu pod tym kątem. Nie obawiałem się natomiast przygotowania mojego zespołu pod kątem motorycznym jak i taktycznym, gdyż zrealizowaliśmy w 100% plan jaki sobie założyliśmy w okresie przygotowawczym. Uważam, że z przebiegu meczu oprócz pierwszych 10 minut, kiedy to przeciwnik chciał nas zdominować kontrowaliśmy przebieg spotkania i pokazaliśmy lepszą kulturę gry. Szkoda niewykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy, gdyż mogliśmy ten mecz już rozstrzygnąć do przerwy prowadząc 3:0. Cieszę się, że zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, gdyż poświęcamy na treningach trochę czasu i mamy niezłych wykonawców. To zwycięstwo pozwoli drużynie uwierzyć, że praca, którą wykonujemy zmierza w dobrym kierunku i myślimy już o kolejnym przeciwniku, jakim jest mocno przebudowana z nowym trenerem Iskra Pszczyna.