Piłka nożna

Trudny, ale zwycięski mecz z Outsiderem.

Ciekawe, żywe oraz do końca trzymające kibiców w napięciu było wczorajsze spotkanie 23 kolejki Haiz IV Ligi  Śląskiej gr. II, w którym piłkarze łaziskiej Polonii po odważnej i ambitnej grze wywalczyli komplet punktów zwyciężając na wyjeździe  z outsiderem ligowej tabeli, Płomieniem Połomia 3:2.

W pierwszy dzień weekendu majowego na stadionie w Połomii działo się naprawdę dużo. Poloniści rozpoczęli rywalizację z wielkim animuszem. Po strzale Fabisiaka z rzutu wolnego w siódmej minucie piłka minęła słupek, ale już sześćdziesiąt sekund później podopieczni Krystiana Odrobińskiego wyszli na prowadzenie.Po akcji Fabisiaka, futbolówkę ze środka boiska otrzymał nieobstawiony przez miejscowych,  Hewlik pokonując golkipera miejscowych strzałem z ok.14-15 metrów. Po chwili gospodarze odpowiedzieli kontrą, po której Matuszek strzelił w poprzeczkę i gra bardziej się wyrównała. Płomień choć częściej dochodził do sytuacji strzeleckich wychodząc mocno do przodu  to każda jego próba zagrożenia bramce Witka kończyła się niecelnym strzałem. Gdy minęło 20 minut gry, Polonia ponownie zaczęła się rozpędzać. Po wrzutce Adamczyka ze skrzydła, główkę Jikii z nadludzkim wysiłkiem wybronił Piszczek. W 35 minucie Fabisiak otrzymawszy piłkę na 30 metrze huknął z dystansu nad poprzeczką po czym kilka chwil później po akcji z Jikią, z ostrego kąta strzał oddał Hewlik lecz piłka biegnąca po tym uderzeniu wzdłuż bramki minęła słupek i wyszła na aut. W 37 minucie  skuteczny kontratak wyprowadzili rywale, po którym stan meczu wyrównał Sękowski.

Po wyjściu z szatni, Polonia bardzo szybko została zepchnięta do własnego pola karnego przez gospodarzy, którzy tak jak po stracie pierwszego gola bardzo odważnie ruszyli do przodu, ale ponownie nie grzeszyli oni skutecznością, bo łaziszczanie raz za razem wychodzili z tych ataków obronną ręką. Kolejne minuty należały do Polonii, która w porównaniu do przeciwników tworzyła bardziej składne akcje siejąc niepokój na połowie gospodarzy. W 56 minucie składna akcja Tria: Badura-Jikia-Fabisiak zakończyła się wrzutką Jikii, po której golkiper z Połomii efektowną robinsonadą powstrzymał strzelającego Fabisiaka, natomiast po upływie dwóch minut, Adamczyk strzałem z dystansu posłał futbolówkę nad poprzeczkę. W 75 minucie w sytuacji „oko w oko”  z bramkarzem znalazł się Adamczyk gdzie został sfaulowany przez Piszczka. W konsekwencji golkiper gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę, a Poloniści w zamian za to zyskali rzut wolny, po którym uderzenie Fabisiaka wylądowało nad poprzeczką bramki Płomienia. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, w 77 minucie po dośrodkowaniu w polu karnym, sprytem wykazał się Adamczyk, który wybierając piłkę jednemu z przeciwników, po ograniu defensywy gospodarzy, obrócił się z piłką trafiając na 2:1 dla Polonii. Do końca spotkania, łaziszczanie prezentowali na murawie bardzo odważną grę, ale mimo to nadziali się oni na kolejną kontrę Płomienia, po której gola na 2:2 strzelił  Cieślak. Gdy wydawało się, że trzy punkty mogą wyślizgnąć się Polonistom z rąk, w 85 minucie bramkę na „wagę złota”  zdobył Jikia skutecznie wykorzystując dobitkę po tym jak wcześniej  rezerwowy bramkarz z Połomii odbił piłkę, gdy tę z ostrego kąta uderzał Nowak z boku pola karnego. Choć trenerzy obydwóch zespołów nie szczędzili uwag swoim zawodnikom podczas spotkania to dla Polonii najważniejsze jest to, że udało się wywalczyć pełną pulę, a wiadomo nie od dziś, że w starciach z drużynami zajmującymi ostatnie miejsce w tabeli, zdobycie kompletu punktów nie do końca jest takie łatwe jak się z początku wydaje. Teraz podopieczni Krystiana Odrobińskiego  mają tydzień przerwy od ligowych zmagań, ponieważ zaplanowany na najbliższą sobotę tj. 4 maja,  mecz 24 kolejki ze Spójnią Landek na PolArenie, za zgodą obydwóch zespołów został przeniesiony na środę, 22 maja o godz.18:00.