Drugi otwarty trening siatkarek 23 maja.

W dniu 23 maja tj. środa w hali sportowej MOSiR Łaziska Górne przy ul. Ogrodowej 50  odbędą się drugie otwarte zajęcia treningowe w ramach naboru do zespołu siatkarek Polonii w przyszłym sezonie rozgrywek pierwszej ligi śląskiej. Zaprasza trener Daria Jurczyńska.

Otwarty trening siatkarek Polonii.

W ubiegły piątek w hali MOSiR-u  Łaziska  odbył się pierwszy otwarty trening żeńskiego zespołu Polonii w siatkówce, który jak pamiętamy spadł z drugiej ligi i od nowego sezonu będzie występować w rozgrywkach pierwszej ligi śląskiej. Po zakończeniu minionego sezonu nastąpiło kilka zmian. Poza odejściem ze składu części zawodniczek, które reprezentowały drużynę w drugiej lidze, z funkcji dalszego prowadzenia zespołu zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Sławomir Rubin, który w najbliższym czasie będzie zajmować się sprawami organizacyjnymi w siatkarskiej sekcji łaziskiego klubu. Od minionego tygodnia funkcję trenera drużyny objęła Daria Jurczyńska, która w przeszłości reprezentowała barwy klubu z Łazisk Górnych na szczeblu ówczesnej trzeciej ligi tuż przed awansem do rozgrywek centralnych. Jak zaznaczyła w krótkiej rozmowie tuż po zakończeniu treningu, na którym pojawiło się w sumie 14 zawodniczek, głównym celem tych zajęć jest znalezienie dziewcząt chętnych do gry w Polonii by zbudować drużynę, która w sezonie 2018/19 będzie walczyć o jak najlepszy wynik w rozgrywkach pierwszej ligi śląskiej natomiast w niedalekiej przyszłości gdy założony plan zostanie zrealizowany z powodzeniem, nowa trenerka zajmie się poszukiwaniem swojego asystenta do drużyny. Z nieoficjalnych informacji wynika iż z dotychczasowej kadry troje siatkarek zadeklarowało chęć reprezentowania barw łaziskiego zespołu w przyszłym sezonie jednak na  konkretne decyzje jest jeszcze stanowczo za wcześnie. Na dzień dzisiejszy najistotniejszą rzeczą jest zbudowanie zespołu na otwartych  zajęciach, które odbywać się będą w piątki o godz. 18:00 w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50. Tak więc wszystkie dziewczyny chcące zasilić naszą siatkarską drużynę w przyszłym sezonie  bardzo serdecznie zapraszamy na treningi.

Siatkarki Polonii spadły z drugiej ligi.

W dniach od 6-8 kwietnia w hali VI LO w Katowicach został rozegrany turniej barażowy o utrzymanie w drugiej lidze siatkówki kobiet. W gronie drużyn walczących o pozostanie na szczeblu centralnym była też Polonia Łaziska. W piątek łaziszczanki przegrały w trzech setach z Sokołem 43 AZS AWF Katowice natomiast wczoraj uległy KPKS-owi Halemba również w trzech setach w wyniku czego po trzech latach gry w drugiej lidze spadły do pierwszej ligi śląskiej.

Wyniki spotkań drużyny Polonii w turnieju barażowym

6.04.18

Polonia Łaziska - Sokół 43 AZS AWF Katowice  0:3 ( 14:25, 18:25, 15:25 )

7.04.18

Polonia Łaziska - KPKS Halemba  0:3 ( 17:25, 18:25, 19:25 )

 

 

Turniej barażowy drugiej ligi kobiet.

W dniach 6-8 kwietnia w hali  VI LO w Katowicach przy ul. Lwowskiej 2 zostanie rozegrany Turniej barażowy o utrzymanie w drugiej lidze siatkówki kobiet. Siatkarki Polonii, które rundę zasadniczą zakończyły na 12 pozycji, o drugoligowy byt będą walczyć z  drużynami KPKS-u Halemba oraz Sokoła 43 SMS AZS AWF Katowice

Program turnieju:

6.04.2018r. godz.16.30 Sokół 43 SMS AZS AWF Katowice - K.S. Polonia Łaziska Górne

7.04.2018r. godz.12.00 KS Polonia Łaziska Górne - KPKS Halemba

8.04.2018r. godz.12.00 KPKS Halemba -Sokół 43 SMS AZS AWF Katowice

 

Serdecznie zapraszamy i trzymamy kciuki za naszą drużynę.

 

Porażka w ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

W minioną sobotę w drugiej lidze siatkówki kobiet zakończyły się rozgrywki w rundzie zasadniczej obecnego sezonu. Siatkarki Polonii w ostatniej 22 kolejce przegrały na wyjeździe 0:3  z Częstochowianką Częstochowa w setach do 15 i dwukrotnie do 17. Po zakończonej fazie zasadniczej  łaziski zespół zajmujący 12 pozycję w tabeli  weźmie udział w turnieju barażowym o pozostanie w lidze, w którym zagra z dziesiątym Sokołem 43 AZS AWF Katowice ( gospodarz zawodów ) oraz jedenastym KPKS-em Halemba. Drużyna, która wygra turniej zapewni sobie utrzymanie na szczeblu centralnym natomiast dwie pozostałe spadną do ligi niższej. Baraże o utrzymanie zostaną rozegrane w dniach 6-8 kwietnia.

 

22 kolejka II ligi siatkówki kobiet

17.03.18

Częstochowianka Częstochowa - Polonia Łaziska 3:0 ( 25:15, 25:17, 25:17 )

Przegrana z Olimpią Jawor.

W sobotni wieczór w łaziskiej hali sportowej przy ul. Ogrodowej, siatkarki Polonii w ramach przedostatniej kolejki rundy zasadniczej drugiej ligi przegrały ostatni mecz sezonu przed własną publicznością z drużyną Olimpii Jawor 0:3 w setach do 18,11 i 19.

 

21 kolejka II ligi siatkówki kobiet

3.03.18

 

Polonia Łaziska - Olimpia Jawor  0:3 ( 18:25, 11:25, 19:25 )

 

skład Polonii: Angielska, Hoksa, Klosa, Krzysiek, Kubacka, Muras, Pilarska, Stawarska, Baryła ( libero), Bereza ( libero )

Sponsorzy i partnerzy klubu