Obroniły Tytuł sprzed roku !!! Siatkarki Polonii drugi raz z rzędu Wicemistrzyniami Śląska !!!

Dokładnie rok, mija dzisiaj od sukcesu siatkarek Polonii Łaziska Górne, które pod wodzą trenera Krzysztofa Waligórskiego zostały Wicemistrzyniami Śląska w sezonie 2020/2021. W sobotę, 26 marca, nasza drużyna  zapisała kolejną piękną kartę w historii łaziskiego sportu powtarzając ten wyczyn, ale już z trenerem Januszem Hajdukiem, który przejął nasze zawodniczki w maju ubiegłego roku. Sezon 2021/2022 dla łaziszczanek był niezwykle udany. W samym sezonie zasadniczym rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet, nasze siatkarki odniosły 19 zwycięstw na 22 rozegrane spotkania zdobywając 56 punktów. Następnie w drugim etapie jakim była faza Play-Off, Polonia w rywalizacji do dwóch zwycięstw musiała stawić czoło MKS-owi Dwójce Zawiercie.

Droga do finału sezonu do łatwych nie należała, ale nasze dziewczyny nie raz nam udowodniły na siatkarskim parkiecie w tym sezonie, że zawsze i z uporem walczą do samego końca by osiągnąć swój cel i tak wygrywając z zawierciankami dopiero w trzecim spotkaniu półfinałowym, dostały się do Finału sezonu, w którym ich przeciwnikiem był równie mocny MKS Copco Imielin. Sobotni mecz w Imielinie lepiej rozpoczął się dla Gospodyń, które wygrały pierwsze dwa sety, najpierw do 17, a następnie do 16. W secie trzecim, Polonistki szybko wypracowały sobie bardzo dużą przewagę, której nie oddały do ostatniej akcji wygrywając do 13. W czwartej partii było najwięcej emocji. Z początku uskrzydlone wygraną trzeciej partii, zawodniczki Janusza Hajduka dyktowały warunki gry swoim rywalkom, będąc na minimalnym prowadzeniu aż w pewnym momencie „Nasze” uciekły MKS-owi na pięć punktów. Mimo to, Polonia nieustannie czuła na swoich plecach coraz to mocniejszy oddech rywalek, które zdołały doprowadzić do stanu po 21. Kiedy na tablicy wyników hali sportowej w Imielinie zrobiło się 22:21 dla Polonii, to już, już wydawało się, że naszej drużynie uda się wyrównać stan meczu i doprowadzić do tie -breaka, ale ostatnie słowo należało jednak do siatkarek z Imielina, które zdobywając cztery punkty z rzędu, przypieczętowały Mistrzostwo Śląska wygrywając seta 25:22 i cały mecz 3:1.

My jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z postawy naszych siatkarek, którym gorąco gratulujemy obronionego tytułu wicemistrzowskiego z sezonu 2020/2021  i czekamy już z niecierpliwością na rywali, z którymi przyjdzie się zmierzyć Polonii w barażach o II Ligę Centralną.

Polonia Łaziska Górne w siatkówce kobiet zdobyła Wicemistrzostwo Śląska sezonu 2021/2022 w składzie: Dorota Rusek, Ewelina Zawisza, Weronika Prus, Wiktoria Pokorny, Agata Sowińska, Magdalena Orzeszek, Martyna Rzeszutko, Marta Zich, Zofia Stawarska, Wiktoria Kubas, Karolina Bojdak, Angelika Bruderek, Karolina Gajda, Justyna Wszołek, Sonia Turant, Anna Jarzombek i trener Janusz Hajduk.