Szybki mecz siatkarek.

Niewiele ponad godzinę trwał mecz siatkarek Polonii z Olimpią Jawor. W negatywnym tego słowa znaczeniu. Łaziszczanki nie zdołały na dłuższym dystansie podjąć walki z trzecim zespołem w tabeli i gładko przegrały to spotkanie w trzech setach: 18:25, 14:25 i 20:25.

Pierwszą partię od „asa” zaczęła Dorota Rusek, potem Polonia prowadziła jeszcze 2:1 i sprawy w swoje ręce przejęła Olimpia. Uzyskała czteropunktową przewagę, którą gospodynie niwelowały do dwóch „oczek”, ale rywalki ponownie odskakiwały. W tym okresie gry godnymi odnotowania zagraniami gospodyń były ataki Bruderek i Hankus. W środkowej fazie seta podopieczne trenera Rubina zdołały się zmobilizować i doprowadziły do remisów 14:14, 15:15 i 17:17. Wtedy na zagrywkę w zespole z Jawora poszła Mackiewicz, szybko zdobyła dwa punkty, a reszty dzieła dokończyły koleżanki. Pięć punktów z rzędu zrobiło swoje i Olimpia wygrała tę partię do 18.

Druga partia rozpoczęła się od nie najlepszego przyjęcia zagrywki przez miejscowe i wyniku 0:4. Dopiero wtedy soczyście zaatakowała Toborek, zdobywając pierwszy punkt dla Polonii. Niewiele to pomogło, bo po kilku minutach ekipa z Jawora prowadziła różnicą dziesięciu punktów (13:3, 15:5, 16:6). Kilka błędów przeciwnika pozwoliło gospodyniom zniwelować przewagę do siedmiu punktów, ale to było wszystko, co mogły w tym secie zrobić. Końcówka ponownie należała do przyjezdnych, które wzmocniły tempo i wygrały tę partię 25:14.

Najsłabszy był set trzeci. Po prowadzeniu gospodyń 2:1, warunki gry zaczęły dyktować przyjezdne, które najpierw uzyskały kilka punktów przewagi, a potem skrzętnie jej pilnowały. Niestety, oba zespoły zaczęły popełniać błędy, które obniżyły poziom tej partii. A że więcej zrobiły ich miejscowe, to i one przegrały tę odsłonę 20:25. Dobre przyjęcia piłki i obrony przez Karolinę Berezę oraz pojedyncze akcje jej koleżanki, to było zbyt mało, żeby zrównoważyć poniesione straty. Brakowało soczystej pierwszej akcji i skutecznego kontrataku.

Polonia – Olimpia Jawor 0:3 (18:25, 14:25, 20:25)

Polonia: Bruderek, Toborek, Hankus, Rusek, Pilarska, Kłopocka, Bereza (l) oraz Kubacka, Stawarska, Dominik, Olszowiec.

Trener: Sławomir Rubin.