Powalczyć pod Jasną Górą.

W pierwszym meczu drugiej rundy siatkarki Polonii nie powalczyły, przegrywając w trzech setach z Olimpią Jawor. Przed nimi kolejny trudny mecz, tym razem w Częstochowie z Częstochowianką. Zespołem, który plasuje się o dwa miejsca wyżej w tabeli, ale różnica punktowa między tymi zespołami, to przepaść. Dzieli je aż 12 punktów. Czy pod Jasną Górą Polonia będzie w stanie powalczyć i urwać gospodyniom choćby seta – zobaczymy w sobotę.

W pierwszej rundzie Częstochowianka wygrała w Łaziskach 3:0 (15:21, 15:20, 15:21). Teraz też jest chyba na fali, bo w minioną sobotę wygrała na trudnym terenie w Świdnicy 3:2 i zapewne będzie chciała pójść „za ciosem”. Stąd też przed Polonią trudne zadanie, ale w sporcie każda konfrontacja czy rywalizacja jest trudnym zadaniem. Trudnym, ale do wykonania, gdyż to, że w Częstochowie można zdobyć punkty, pokazały w pierwszej rundzie MKS Świdnica i AZS Uni Opole. Pora zatem na Polonię.

Mecz Częstochowianki z Polonią rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 3 grudnia o godzinie 17.00 w hali sportowej przy ulicy Rejtana 7c.