Piłka ręczna: Perełka z Łazisk - Paulina Kopańska.

Znakomicie weszła w premierowy sezon Superligi piłki ręcznej kobiet, wychowanka MOSiR Polonii Łaziska Górne – Paulina Kopańska.

Wychowanka trenerów Iryny Krawczyk i Mariana Olszówki po zakończeniu gry w barwach łaziskich drużyn młodzieżowych przeszła do Akademii Piłki Ręcznej w Płocku. Tam wyróżniała się znakomitą grą i dużymi postępami, efektem czego było zatrudnienie jej w superligowym Starcie Elbląg. Jak pokazywały transmisje telewizyjne z meczów „Startu”, łaziszczanka znakomicie weszła do grających młodzieżowym składem elblążanek i od razu stała się postrachem rywali. Robi taki postęp, że w ostatnim meczu, prowadzący transmisję określili Paulinę prawdziwym „killerem” drużyny, stała się podstawową strzelczynią drużyny. Nie robi jej różnicy czy strzela ze skrzydła, z dystansu czy linii  sześciu metrów. Fachowcy przewidują  jej dużą karierę, jeżeli będzie mądrze prowadzona. Obecnie nasza 19-latka jest też  reprezentantką Polski w drużynie młodzieżowej.

 

Brawo dla pary trenerów piłki ręcznej młodzieżowej MOSiR-u  Polonia  Łaziska Górne – Iryny Krawczyk i Mariana Olszówki !!!

 

Do tego trzeba również dodać premierowe występy młodzieżowca, Pawła Krawczyka w Górniku Zabrze. Co prawda nie jest on wychowankiem MOSiR Polonii, ale jest rodowitym łaziszczaninem, który gra już w pierwszym składzie zabrzańskiej drużyny w Superlidze Męskiej. Paweł tak jak i Paulina,  jest młodzieżowym reprezentantem Polski w piłce ręcznej. Paweł Krawczyk pochodzi z rodziny, która związana jest z handballem. Mama Iryna przez lata grała w Superlidze Żeńskiej, a ojciec Rafał jest sędzią w tej dyscyplinie sportu.

 

Życzymy, aby para łaziskich sportowców w przyszłości zagrała w seniorskiej drużynie Reprezentacji Polski.

 

Powodzenia !!!

 

źródło zdjęcia: https://www.portel.pl/