Lider sprawdzi Polonię...

.... albo Polonia lidera. Tak czy tak, przed podopiecznymi Marka Mazura i Michała Majsnera trudne zadanie. W najbliższą sobotę grają z GKS-em Radziechowy–Wieprz, który lideruje rozgrywkom. Trzeci zespół poprzednich rozgrywek zrobił kolejny postęp i teraz nadaje ton boiskowym wydarzeniom. Nie oznacza to, że jest nie do „ugryzienia”, czego przykładem jest ostatnia kolejka, w której uległ na własnym boisku rezerwom Podbeskidzia aż 1:5. Kłopot w tym, że po ostatnich wpadkach nie wiadomo w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej znajdują się zawodnicy Polonii. Porażki na pewno deprymują, ale też mają to do siebie, że mogą mobilizować. Oby tak było w tym przypadku. Powtórka mile widziana!

W dotychczasowych meczach sezonu 2016/2017 Gminny Klub Sportowy Radziechowy-Wieprz odniósł dziewięć zwycięstw, dwa mecze zremisował i dwa przegrał, strzelając 36 bramek i 13 tracąc, co daje 29 punktów. W meczach na własnym stadionie GKS wygrywał czterokrotnie, raz remisował i dwa razy przegrywał, strzelając 18 goli i tracąc ich dziewięć.

Polonia z tym rywalem grała dopiero dwa razy, wygrywając w Radziechowach 2:1 po bramkach Kaczmarczyka i Króliczka oraz na własnym stadionie 5:1 (samobójcza, Tyszczak 2, Wawoczny i Mazurek). Te zwycięstwa powinny być handicapem dla łaziszczan.

LKS Radziechowy powstał w roku 1947. Przez wiele lat grał w niższych klasach rozgrywkowych podokręgu podbeskidzkiego, by w ostatnich latach powoli wspinać się do góry. Przed sezonem 2012/13 LKS Radziechowy połączył się z Jednością Wieprz, tworząc GKS Radziechowy-Wieprz, co przyniosło awans do czwartej ligi. W poprzednim sezonie najbliższy rywal Polonii spadł z tej klasy rozgrywek, ale potem wygrał baraże z Pilicą Koniecpol i nadal gra w czwartej lidze. Prezesem GKS-u Radziechowy-Wieprz jest Henryk Jakubiec, a trenerem – Maciej Mrowiec. Barwy klubu, to kolory granatowy i czarny. W ostatnim meczu GKS Radziechowy przegrał na własnym boisku z rezerwami Podbeskidzia 1:5, w składzie: Ł. Byrtek - Janik, Jaroszek, Dudka, Noga, M. Byrtek, Pindel, Czernek, Sz. Byrtek, Trzop, Hałat (46 Błasiak). Bramkę dla GKS-u strzelił z rzutu karnego M. Byrtek.

Mecz Polonii z GKS-em Radziechowy-Wieprz rozegrany zostanie w sobotę, 29 października o godzinie 14:00, na stadionie w Radziechowach.