Ostatnie derby roku.

W najbliższą sobotę na Pol Arenie rozegrane zostaną ostatnie tegoroczne derby czwartej ligi powiatu mikołowskiego. Polonia podejmować będzie najbliższego sąsiada – Orła Mokre.

Po XV kolejkach rundy jesiennej Orzeł plasuje się na siedemnastym miejscu w tabeli, z siedmioma punktami na koncie. Na ten dorobek złożyło się jedno zwycięstwo oraz cztery remisy. W dziesięciu przypadkach piłkarze Orła kończyli mecze jako pokonani. Bilans bramkowy, to dziewięć goli strzelonych oraz 24 stracone. W meczach wyjazdowych Orzeł nie odniósł żadnego zwycięstwa. W dwóch przypadkach kończył spotkania remisami, pięciokrotnie przegrywał. Strzelił cztery bramki i 12 stracił.

Orzeł to jednosekcyjny klub piłkarski, mający swoje początki w roku 1922. Jest jedną z najstarszych organizacji sportowych na terenie powiatu mikołowskiego. Funkcjonował obok sąsiadów z piłkarskimi tradycjami, stąd też przez lata utrzymanie się na powierzchni było sukcesem. Grał w niższych klasach rozgrywkowych i dopiero w tym roku po raz pierwszy awansował do czwartej ligi. Jest zatem absolutnym beniaminkiem tej klasy rozgrywek. Prezesem klubu jest Wojciech Martan, a trenerem – Mateusz Karcz.

Choć stadiony obu klubów oddalone są od siebie zaledwie o trzy kilometry, to historia spotkań ligowych drużyn jest krótka, gdyż grały ze sobą tylko cztery razy w lidze okręgowej. Pierwszy raz zmierzyły się ze sobą 20 września 2002 roku w Mokrem, gdzie zwycięstwo 2:1 odniósł Orzeł. W rundzie wiosennej Polonia zrewanżowała się z nawiązką, zwyciężając 4:0. W następnym sezonie (2003/2004) w Mokrem Polonia pokonała Orła 7:0 i było to najwyższe wyjazdowe zwycięstwo Polonii w historii klubu. W rewanżu również zwycięstwo Polonii, tym razem 6:2. W sumie w tych czterech meczach łaziszczanie strzelili 18 bramek i stracili cztery. Najwięcej goli dla Polonii zdobyli: Artur Kopytko cztery oraz Szymon Szołtysek i Wojciech Struś po trzy.

W ostatniej kolejce Orzeł zremisował na własnym boisku z GKS-em Radziechowy 2:2, grając w składzie: Michalik, Andrecki, Badura, Jurecki, Kolasa (65 Nitecki), Ostrowski (46 Magnor), Oszek, Rozumek (70 Janoszka), Simon, Tide (66 Frankowski), Wiercioch. Obie bramki dla Orła zdobył Oszek.

Przedostatni mecz rundy jesiennej pomiędzy Polonią i Orłem Mokre, rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 12 listopada o godzinie 13.00, na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych, przy ulicy Sportowej 3. Szykują się spore emocje, więc kibiców nie powinno zabraknąć. Zapraszamy!