Polonia wygrała tylko seta.

Siatkarki Polonii nie sprawiły niespodzianki w Świdnicy. Przegrały 1:3, stawiając tylko opór gospodyniom w drugiej partii, którą potrafiły przechylić na swoją stronę. W pozostałych odstawały poziomem, przegrywając je zdecydowanie.

Pierwszy set był bardzo szybki. Miejscowe dominowały we wszystkich elementach, spychając łaziszczanki do głębokiej defensywy i zdobywając punkt za punktem. W siatkówce wynik 25:11 mówi sam za siebie, a takim właśnie rezultatem zakończyła się pierwsza partia.

Świdniczanki myślały, że jest już po meczu, tym bardziej, że w drugim secie też prowadziły. „Luźne” podejście gospodyń zmobilizowało podopieczne Sławomira Rubina i zaczęły nie tylko walczyć, ale również zdobywać punkty. Nie tylko odrobiły poniesione straty, ale przechyliły też szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały seta do 21, przedłużając tym samym szansę nawet na komplet punktów.

Były to jednak pobożne życzenia. Choć zawodniczkom Polonii nie można było odmówić woli walki, to dwie następne partie były bez historii. Toczyły się pod dyktando MKS-u, który wygrał je odpowiednio 25:15 i 25:17.

MKS Świdnica – Polonia Łaziska 3:1 (25:11, 21:25, 25:15, 25:17).