Najwyższy czas...

… by zacząć odnosić zwycięstwa. Piłkarze Polonii po ostatnich niepowodzeniach w Bełku oraz Raciborzu stają przed kolejną szansą by zdobyć komplet punktów. W sobotę w wyjazdowym meczu 22 kolejki ligowej, łaziszczanie zmierzą się z „czerwoną latarnią” ligi – zespołem Krupińskiego Suszec.

 

GKS Krupiński Suszec powstał w 1984 roku, czyli wtedy, gdy wybudowano kopalnię w Suszcu. Inicjatorem założenia klubu był ówczesny dyrektor KWK Krupiński – Jan Bednarz. Przez wiele lat Krupiński słynął cyklistami. W barwach tego klubu jeździli tacy kolarze jak Andrzej Sypytkowski, Piotr Chmielewski, Czesław Łukaszewicz czy Cezary Zamana. Od początku funkcjonowała też sekcja piłki nożnej i ona się ostała. Piłkarze Krupińskiego grali w klasie „C”, potem „B”, „A” i w lidze okręgowej. Po raz pierwszy do czwartej ligi awansowali w roku 1993, by grać w tej klasie rozgrywek dwa sezony. Drugi awans przypadł na sezon 2012/13, kiedy to trenerem był były reprezentant Polski, uczestnik Mundialu w Korei Południowej i Japonii – Paweł Sibik. Prezesem klubu jest Marian Neumann, a trenerem – Jarosław Warzecha.

 

Krupiński jest dla Polonii wygodnym rywalem, ponieważ na trzynaście rozegranych meczów w historii obu klubów łaziszczanie dziesięciokrotnie triumfowali oraz trzykrotnie zremisowali nie przegrywając żadnego meczu przy stosunku bramek 29:14 na korzyść Polonii. W Suszcu Poloniści rozegrali sześć meczów, z czego pięć wygrali i jedno zremisowali strzelając 14 goli i stracąc 7. W Łaziskach natomiast z siedmiu spotkań  wygrali pięć a dwa zakończyły się podziałem punktów przy korzystnym bilansie bramkowym 15:7.

W rundzie jesiennej Polonia na własnym stadionie pokonała Krupińskiego Suszec  3:1, po bramkach Korcza, Mazurka i Gielzy.

Czternaste spotkanie między Krupińskim Suszec i Polonią Łaziska zostanie rozegrane w sobotę, 8 kwietnia o godz. 17:00 na stadionie w Suszcu przy ul.Piaskowej 33.