Polonia z Pucharem Polski Podokręgu Tychy !!!

Wczoraj popołudniu na PolArenie  rozegrano mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, w którym gospodarze – Polonia Łaziska zmierzyła się z rezerwami GKS-u Tychy.

Początek spotkania należał do łaziszczan, którzy już po siedemnastu minutach prowadzili 2:0. Najpierw tyskiego golkipera w 13 minucie strzałem głową  z bliskiej odległości pokonał Badura po idealnej centrze Mazurka w pole karne, a po kolejnych czterech minutach po akcji z Gersokiem, Rutkowski ogrywając Dobrolińskiego trafił do pustej bramki. Następnie w 26 minucie blisko szczęścia był Fabisiak lecz po jego strzale z rzutu wolnego z ponad 20 metrów piłka wylądowała na słupku, a kiedy rywale ruszyli z kontrą w 31 minucie Topór najpierw wybronił próbę jednego z tyszan, ale przy dobitce Rogalskiego był już bez szans i od tego momentu gra bardziej się wyrównała. Co prawda Poloniści stworzyli jeszcze kilka sytuacji jednak do przerwy goli nie zobaczyliśmy. Po przerwie więcej z gry mieli przeciwnicy lecz nie potrafili skutecznie wykończyć akcji by móc zagrozić dobrze spisującemu się tego dnia w bramce  Toporowi. Natomiast łaziszczanie kontrolując przebieg gry w wyrównanej drugiej połowie wypracowali jeszcze kilka okazji bramkowych, w których strzał Widucha z 62 minuty złapał tyski golkiper zaś w 78 minucie Dobroliński zatrzymał uderzenie Fabisiaka z dystansu. Punktem kulminacyjnym dla łaziskiego zespołu była akcja z 83 minuty. Fabisiak wypuścił na wolne pole Mazurka, ten pognał po lewym skrzydle ile sił w nogach i zacentrował piłkę do znajdującego się na ósmym metrze Frąckowiaka, który kończąc całą tę operację strzałem głową zdobył trzeciego gola przypieczętowując tym samym zwycięstwo Polonii w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu tyskiego.

Po zakończonym spotkaniu, na głównej płycie boiska na ręce kapitana zespołu Krzysztofa Gersoka, prezes podokręgu Tychy, Piotr Swoboda w obecności prezesa Polonii, Mariusza Szali wręczył to cenne trofeum oraz voucher z tyskiej hurtowni sportowej Future Sport o wartości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Polonia dzięki wczorajszemu zwycięstwu w finale podokręgu awansowała do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, a to z kim przyjdzie walczyć łaziszczanom w kolejnej rundzie wyłoni losowanie.

Finał Pucharu Polski podokręgu Tychy 2017/2018

10.04.18

Polonia Łaziska - GKS II Tychy 3:1 ( 2:1 )

bramki: Badura  13 min.,  Rutkowski   17 min.,  Frąckowiak   83 min.   -  Rogalski  31 min.

żółte kartki: Badura i Rutkowski ( Polonia )  oraz Wolak ( GKS II Tychy )

sędzia: Daniel Kruczyński ( Żywiec )

składy drużyn

Polonia Łaziska: Topór - Widuch, Kaszok( 46 Frąckowiak), Fabisiak( 86 Słupik), Rutkowski, Mazurek, Nowak, Uniejewski, Gersok, Moroń, Badura( 83 Rafał Nierząd)

GKS II Tychy: Dobroliński - Ostolski,  Robaszewski, Bielusiak, Wolak, Piątek( 46 Kokoszka), Paluch, Matusz, Bojarski, Augustyniak( 90 Grzybek), Rogalski( 46 Staniucha)