Nicola Kobiór Mistrzynią Świata Juniorów !!!

Wspaniałe  wieści dotarły do nas z miejscowości  Rokicany  w Czechach, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18 w Kręglarstwie Klasycznym. Powołana do reprezentacji Polski, zawodniczka Polonii Łaziska - Nicola Kobiór wraz ze swoją koleżanką - Nicolettą Dudziak broniącą na co dzień barw Polonii 1912 Leszno, zdobyły tytuł Mistrzyń Świata w turnieju par. Polki w poszczególnych pojedynkach pokonały  kolejno  Rumunki( para Ionita/Bato) w pierwszej rundzie, Austriaczki( para Nikolic/Gstrein) w ćwierćfinale, Słowenki( para Radic/Mrzliak) w półfinale  i w finałowym starciu drugą parę austriacką – Zimmermann/Futschek. O ile rywalizacja z Rumunią zakończyła się zdecydowanym triumfem Polek, o tyle w ćwierćfinale z Austrią( para Nikolic/Gstrein), półfinale ze Słowenią  oraz finale ponownie z reprezentacją Austrii ( para Zimmermann/Futschek)  do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W rywalizacji drużynowej, żeńska reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce, a Nicola Kobiór osiągając najlepszy wynik w zespole ( 566 kręgli ) awansowała do wielkiego finału w zawodach indywidualnych, który odbędzie się w dniu dzisiejszym. Na ręce Nicoli składamy wielkie gratulacje za osiągnięcie  jakim jest zdobycie złotego medalu  Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencji Tandem  i trzymamy za nią mocno kciuki  w finale indywidualnym !!!!!