Kręglarska CLM: Polonia kończy sezon ligowy na piątym miejscu.

W ten weekend  część drużyn rywalizujących w  kręglarskiej Centralnej Lidze Młodzieżowej pojawiła się na Kręgielni po raz ostatni by rozegrać rewanżowe mecze fazy Play-Off w sezonie 2023/2024. Wczoraj nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia dla zespołów, które walczyły o miejsca 5-8. W sobotnie południe - 24 lutego, na Kręgielni przy KWK Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, łaziszczanie rozegrali rewanżowy mecz z SKK Polonią 1912 Leszno. Nasi Zawodnicy przed rewanżem znajdowali się w doskonałym położeniu, ponieważ trzy tygodnie temu pokonali oni Przeciwników na torach w Lesznie 5:1.

Na swojej Kręgielni, Polonia ta z Łazisk Górnych już w pierwszym bloku postawiła odważny krok w kierunku osiągnięcia celu, jakim było zajęcie piątej lokaty na koniec ligowych rozgrywek edycji 2023/2024. Swoje pojedynki na torach łaziskiej Kręgielni wygrali: Oliwia Pach z Nikolą Majchrzak(485:477 w kręglach ) oraz Mikołaj Jastrzębski z Krzysztofem Kraczewskim( 527:505 w kręglach ). W drugim bloku na placu boju pojawili się: Antoni Szczyrba i Igor Kolonko w zespole Gospodarzy oraz Tomasz Kurpisz z Rafałem Ratajczakiem w zespole Gości. W tej części spotkania Antek bardzo pewnie ograł Tomasza Kurpisza( 509:450 w kręglach ) natomiast Igor po dwóch pierwszych wygranych torach z Rafałem Ratajczakiem niestety uległ swojemu Rywalowi na pozostałych dwóch torach kończąc pojedynek wynikiem 518:522 w kręglach. Indywidualnie najlepszy rezultat w tym meczu osiągnął Mikołaj Jastrzębski uzyskując wynik 527 kręgli. Dzięki trzem punktom drużynowym zdobytym przez Oliwię, Mikołaja oraz Antka w swoich indywidualnych pojedynkach, a także dodatkowym dwóm punktom drużynowym za kręgle, łaziszczanie ponownie zwyciężyli całe spotkanie wynikiem 5:1 przypieczętowując tym samym  na koniec rozgrywek ligowych sezonu 2023/2024  piąte miejsce w końcowej Klasyfikacji.

 

Skład Polonii Łaziska Górne: Oliwia Pach – 485 kręgli, Mikołaj Jastrzębski – 527 kręgli, Antoni Szczyrba – 509 kręgli, Igor Kolonko – 518 kręgli