Piłka nożna

Polonia rozpoczyna marsz w górę tabeli. Przekroczona bariera 700 punktów zdobytych na czwartoligowych boiskach.

Trener Daniel Tukaj rozpoczyna z Polonią marsz w górę tabeli. Nasi piłkarze po raz drugi tej wiosny zdobyli komplet punktów pokonując tym razem  3:1 Szombierki Bytom w ramach 19 kolejki IV Ligi. Na pochwałę zasługuje cały zespół, ale indywidualnie  słowa uznania należą się defensywnemu zawodnikowi – Kamilowi Uniejewskiemu, który w dwóch pierwszych pojedynkach o punkty tego roku już trzykrotnie pokonał bramkarzy przeciwników ( dwukrotnie dzisiaj w meczu z Szombierkami i raz tydzień temu w spotkaniu z Przemszą Siewierz ). Do tego Poloniści przekroczyli również barierę 700 zdobytych punktów na czwartoligowych boiskach ( dokładniej ujmując zapisali oni w swoim dorobku 701 punktów ), na które składa się bilans 196 zwycięstw,  113 remisów i 130 porażek oraz stosunek bramek 740:599.

Sobotni poranek w Bytomiu przywitał nas dosyć chłodną aurą jak na początek astronomicznej wiosny, ale z każdą chwilą zza chmur coraz śmielej zaczęło wyglądać słońce i właśnie to słońce najbardziej przyświecało naszym piłkarzom, którzy od początku spotkania zdecydowanie ruszyli do przodu wywierając tym samym większą presję na gospodarzach. Na pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać, bo już od siódmej minuty Polonia była na prowadzeniu kiedy Daniel Fabisiak po przejęciu piłki na środku boiska, prostopadłym podaniem między dwójkę obrońców Szombierek, obsłużył wybiegającego na pozycję Ireneusza Badury, który trafił do siatki w sytuacji „jeden na jednego” z golkiperem miejscowych. Wraz z upływającym czasem, nasi gracze coraz bardziej zaczęli przeważać na murawie, dokumentując ją mądrą i taktycznie poukładaną grą dzięki czemu nie pozwalali oni na zbyt wiele rywalowi, który próbował swoich sił poprzez stałe fragmenty gry lub kontry. W 42 minucie podopieczni Daniela Tukaja wyszli z kontratakiem, który rozpoczął Bartosz Szojda, następnie po jego podaniu futbolówka trafiła pod nogi Ireneusza Badury. Po chwili pomocnik Polonii idealnie dograł ją w pole karne do wbiegającego Kamila Uniejewskiego i ten strzałem głową podwyższył na 2:0.

Początek drugiej połowy idealnie ułożył się dla łaziszczan. W 47 minucie po jednej z akcji, nieobstawiony w polu karnym  Ireneusz Badura został sfaulowany przez Dorosławskiego co skończyło się żółtą kartką dla bytomskiego golkipera, a dla Polonistów przyznaniem rzutu karnego. 60 sekund później „jedenastkę” skutecznie wyegzekwował Kamil Uniejewski trafiając po raz drugi do siatki Szombierek i przy stanie 3:0, zawodnicy z Pol-Areny mogli już z większą swobodą kontrolować spotkanie trzymając się przy tym określonego  taktycznego planu działania. Gospodarze dopiero w ostatnim kwadransie mocniej przycisnęli naszych piłkarzy i w 79 minucie zdobyli oni  jedyną bramkę. Po składnej akcji, gola strzelił Juraszczyk. Na więcej piłkarzy Szombierek nie było już stać.