Przegrana Polonii na koniec sezonu.

Porażką zakończyli sezon 2017/2018 w Haiz IV Lidze piłkarze łaziskiej Polonii, którzy wczoraj przed własną publicznością w ostatniej 30 serii spotkań ulegli RKS-owi Grodziec grając w eksperymentalnym składzie, gdyż z różnych powodów zabrakło  sześcioro podstawowych zawodników co jednocześnie mogło mieć wpływ na grę drużyny.

Od początku meczu goście z dużą swobodą rozgrywali piłkę tworząc kilka składnych akcji, po których trzykrotnie pokonali grającego w łaziskiej bramce Topora. W szóstej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez jednego z zawodników Grodźca, futbolówkę w siatce umieścił Zalewski, który w momencie oddania strzału znajdował się na wyraźnym spalonym. Następnie w dwunastej minucie po kolejnej składnej akcji na 2:0 podwyższył Nawrocki. W minucie szesnastej bliscy nawiązania kontaktu z rywalem byli Poloniści lecz po ich kontrataku w słupek trafił Mazurek, a gdy upłynęły trzy minuty, łaziszczanie po raz trzeci musieli wyciągać piłkę z siatki kiedy Topora uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Waśniewski. Do przerwy łaziscy gracze mieli jeszcze dwie próby by zdobyć choć jednego gola, ale najpierw Popczyk znakomitą paradą zatrzymał strzał Fabisiaka z rzutu wolnego wykonywanego z 20 metrów, a później w 40 minucie strzał Kaszoka z dystansu wylądował minimalnie nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

Po przerwie mimo ambitnej gry gospodarzy, którzy mieli swoje szanse,  zawodnicy z Grodźca mieli przewagę  na boisku i w 54 minucie po faulu jednego z Polonistów na zawodniku gości w polu karnym, Stanisławski pewnie wykorzystał rzut karny zdobywając czwartego gola dla swojego zespołu. Następnie w 68 minucie  grodziecki golkiper wyłapał uderzenie Mazurka z kolei dwie minuty po tej akcji, Polonia straciła piątego gola, a piłkę w bramce po strzale w róg zmieścił Baran. Na kwadrans przed końcem spotkania, podopiecznym Krystiana Odrobińskiego udało zdobyć się honorowego gola.Po faulu jednego z przeciwników na Suszku, technicznym strzałem z rzutu wolnego do siatki po raz 23 w tym sezonie trafił Mazurek natomiast w 83 minucie po kontrataku przyjezdnych golem na 6:1 wynik ustalił Zalewski.

30 kolejka Haiz IV Ligi

9.06.18

Polonia Łaziska - RKS Grodziec 1:6 ( 0:3 )

bramka dla Polonii: Mazurek - 75 min.

bramki dla RKS-u Grodziec:  Zalewski - 6 min., 83 min.,  Nawrocki - 12 min., Waśniewski - 19 min.,  Stanisławski - 54 min. z rzutu karnego, Baran - 70 min.,

żółte kartki: Moroń i Nowak ( Polonia ), Stanisławski ( RKS Grodziec)

sędzia: Andrzej Chudy ( Zabrze )

składy drużyn

Polonia Łaziska: Topór - Moroń, Karol Nierząd, Kaszok, Fabisiak( 46 Suszek), Mazurek, Prochownik, Nowak, Smyla, Rafał Nierząd( 46 Just), Badura

RKS Grodziec: Popczyk - Wilk( 65 Baran), Otwinowski, Mrozek, Bochenek, Stanisławski, Koch, Pryszcz, Waśniewski( 55 Domański), Nawrocki, Zalewski