Skromne,ale zasłużone zwycięstwo rezerw.

W trzecim meczu sezonu 2016/2017 drużyna rezerw Polonii odniosła drugie zwycięstwo i nadal pozostaje zespołem bez porażki. Grając w młodzieżowym składzie, pokonała drugi zespół LKS-u Goczałkowice 1:0 i pozostaje w czołówce tabeli. W przekroju całego meczu, łaziszczanie byli zespołem dojrzalszym, stworzyli wiele sytuacji bramkowych i gdyby napastnicy i pomocnicy mieli lepiej nastawione „celowniki”, zwycięstwo byłoby okazalsze.

Pierwsza sytuacja do objęcia prowadzenia nadarzyła się w 16 minucie, kiedy to Leżok po dośrodkowaniu Piwońskiego strzelił mocno, ale nad poprzeczkę. Dwie minuty później minimalnie niecelnie główkował Jakub Paszek, który kolejną sytuację wypracował sobie w 31 minucie. Ograł bramkarza, ale za mocno wypuścił piłkę przed siebie i gdy ją opanował i strzelił, golkiper gości zdołał wrócić między słupki i strzał obronić. Bramkarz LKS-u kolejną interwencją popisał się dziesięć minut później, kiedy obronił strzał Piwońskiego. W 44 minucie jedyną groźną akcję przeprowadzili goście. Wyprowadzili kontratak, ale sytuację sam na sam z napastnikiem wygrał Wiktor Marszałek.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 47 minucie. Jakub Paszek rozegrał w polu karnym rywala wzorową akcję dwójkową z Nawrockim, po której strzelił zwycięskiego gola. Zdobywca bramki miał jeszcze dwie okazje do wpisania się na listę strzelców, a ponadto podobnych szans nie wykorzystali dwukrotnie Witek i Nawrocki.

Polonia II - LKS II Goczałkowice Zdrój 1:0 (0:0)

Polonia: Marszałek – Otrzonsek (46 Nawrocki), Gersok (53 Fuchs), Nierada, Just, Witek, Matura, J. Paszek, Leżok, Piwoński, Pawłowski.

Trener: Sebastian Hendel

Bramka: J. Paszek