Przed meczem z Drzewiarzem Jasienica.

W nadchodzącej VI kolejce drugiej grupy śląskiej Haiz IV Ligi, drużyna łaziskiej Polonii podejmie na PolArenie  Drzewiarza Jasienicę.  Zespół z Jasienicy, który przed tygodniem był jeszcze vice-liderem tabeli  poniósł niespodziewaną porażkę u siebie z Dębem Gaszowice 0:1 w minionej kolejce tracąc gola w ostatnich dziesięciu minutach gry, w wyniku czego  spadł on na czwartą pozycję mając 10 zdobytych punktów, 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. W Łaziskach natomiast panują już znacznie lepsze humory, ponieważ podopiecznym Krystiana Odrobińskiego po dobrej grze udało się odnieść  długo oczekiwany ligowy triumf  w rundzie jesiennej  i to nad ówczesnym liderem rozgrywek - Decorem Bełk przez co w tabeli łaziszczanie przesunęli się  na 10 miejsce i mają obecnie 5 punktów. To zwycięstwo wywołało dużą radość oraz ulgę wśród piłkarzy i sztabu szkoleniowego co jednocześnie zaczyna napawać  optymizmem także kibiców, ale  trzeba być nadal czujnym, bo Drzewiarz to kolejna drużyna z tych z „wyższej  półki” i Poloniści muszą udowodnić, że wygrana z Bełkiem nie była przypadkowa.

 

W historii obydwóch klubów Polonia zmierzyła się z Drzewiarzem w rozgrywkach ligowych cztery razy. Dwa mecze wygrali łaziszczanie i  dwukrotnie  lepsi okazali się gracze z Jasienicy natomiast bilans bramkowy przemawia na korzyść Polonii i wynosi on 8:6.

 

Mecz szóstej kolejki ligowej między Polonią Łaziska i Drzewiarzem Jasienica rozegrany zostanie w sobotę, 8 września o godz. 16:30 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Wszyscy na PolArenę !!!