Przed meczem z MRKS-em Czechowice - Dziedzice.

Piłkarze Polonii Łaziska w czwartym pojedynku rundy jesiennej tego sezonu o czwartoligowe punkty rywalizować będą z MRKS-em Czechowice – Dziedzice.

Rywale w pierwszych trzech meczach zgarnęli cztery punkty i zajmują jedenastą pozycję w tabeli. Na początku tej rundy zwyciężyli oni  z Wilkami Wilcza, następnie ponieśli porażkę na własnym obiekcie ze Spójnią Landek natomiast tydzień temu zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem ligi – Beskidem 09 Skoczów. W poprzednim sezonie czechowicki zespół  zajął siódme miejsce  z 50 punktami na koncie odnosząc 14 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek.

Podopieczni Marka Mazura po niezwykle udanej grze w atmosferze rodzinnego pikniku zaaplikowali w zeszłą niedzielę  Decorowi Bełk na PolArenie cztery gole nie tracąc żadnego. Dzięki temu zwycięstwu, Polonia zanotowała wysoki skok w tabeli na czwarte miejsce z dorobkiem 6 punktów, dwóch zwycięstw i jednej porażki.

W historii obu klubów,  Polonia z MRKS-em Czechowice – Dziedzice ( w przeszłości „Walcownią”) rozegrała do tej pory 24 mecze, w których zaliczyła dziewięć zwycięstw, dziewięć remisów i doznała sześciu porażek zdobywając 29 bramek i tracąc 24. Dla ciekawostki zaznaczmy, że spośród tych wszystkich pojedynków obydwóch zespołów, siedem z nich kończyło się remisem 1:1 natomiast w sześciu meczach był rezultat 2:1 z obu stron.

Statystyki statystykami, ale spoglądając  jeszcze na historię to ze wszystkich ligowych pojedynków, łaziskim kibicom  najbardziej w pamięci  utkwił ten z dnia 12 czerwca 2010 roku. Wówczas na stadionie w Czechowicach – Dziedzicach, łaziszczanie pod wodzą trenera Piotra Mrozka wygrywając z MRKS-em 1:0 w przedostatniej kolejce IV ligi sezonu 2009/2010, zapewnili sobie historyczny awans do trzeciej ligi spędzając w niej pięć lat.

 

Mecz 4 kolejki IV ligi gr. śląskiej  II między MRKS-em Czechowice – Dziedzice i Polonią Łaziska w najbliższą sobotę, 31 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Czechowicach – Dziedzicach. Zapraszamy.