Przed meczem z Beskidem 09 Skoczów.

Piłkarze Polonii Łaziska w ramach 12 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II zmierzą się na wyjeździe z Beskidem 09 Skoczów.

Skoczowianie są jedynym zespołem ,który pozostaje bez zwycięstwa w rundzie jesiennej tego sezonu. Gracze Beskidu z dorobkiem dwóch punktów, dwoma remisami, dziewięcioma porażkami oraz bilansem bramkowym 15:33  znajdują się na ostatnim, szesnastym miejscu w ligowej tabeli. We wczorajszym spotkaniu kończącym jedenastą kolejkę, drużyna ze Skoczowa uległa na własnym stadionie rezerwom GKS-u Tychy 2:4.

Łaziszczanie  z kolei coraz bardziej się rozkręcają  czego przykładem są  ich trzy zwycięstwa z rzędu  i co najważniejsze bez straconej bramki. Dzięki osiągniętym dobrym wynikom w ostatnich dniach, piłkarze pod wodzą trenera Marka Mazura przesunęli się w tabeli z dziesiątego na dziewiąte miejsce, a ich dorobek na cztery kolejki przed przerwą zimową to osiemnaście zdobytych punktów, pięć zwycięstw, trzy remisy, trzy porażki i stosunek bramek 15:14( w tym 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki i bilans bramkowy 3:12 w spotkaniach wyjazdowych ). Polonia w ubiegłą niedzielę po golach strzelonych przez Błażeja Prochownika oraz Dawida Kaszoka z rzutu karnego zwyciężyła na Pol-Arenie ze Spójnią Landek 2:0.

W historii obu klubów, Polonia rozegrała ze skoczowskim zespołem dwanaście meczów w rozgrywkach ligowych, w których odniosła trzy zwycięstwa, trzy remisy i poniosła sześć porażek strzelając w sumie 15 goli i tracąc 26.

Mecz 12 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II między Beskidem 09 Skoczów i Polonią Łaziska rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 26 października o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Serdecznie zapraszamy !!!