Derby Powiatu z AKS-em Mikołów na Pol-Arenie.

Pierwszy weekend września   obecnego sezonu, piłkarze Polonii Łaziska  rozpoczęli od Derbów Powiatu Mikołowskiego  w Ornontowicach z Gwarkiem, a ostatni weekend tego miesiąca  również  upłynie nam  pod znakiem powiatowych derbów. W 10 serii spotkań IV Ligi pierwszej grupy śląskiej, na Pol-Arenę po ponad dziesięciu latach zawitają nasi odwieczni rywale, ale przede wszystkim też  i nasi sąsiedzi czyli AKS Mikołów.

AKS Mikołów  zgromadził na swoje konto do tej pory  siedem punktów, notując 1 zwycięstwo, 4 remisy i 4 porażki przy niekorzystnym stosunku bramek 3:9 w obecnych rozgrywkach( 15 miejsce w tabeli ). Mikołowianie w zeszłą sobotę dopisali do swojego dorobku jeden punkt remisując bezbramkowo z Ruchem Radzionków na własnym stadionie.

Poloniści będąc niepokonaną drużyną od ponad miesiąca ( 7 spotkań bez porażki, w tym 5 zwycięstw i 2 remisy )  bardzo mocno atakują podium w czwartoligowej tabeli. Aktualnie zespół pod wodzą trenera Marka Mazura zajmuje czwarte miejsce z liczbą  17 punktów, 5 zwycięstwami, 2 remisami, 1 porażką i stosunkiem bramek 18:12 po ośmiu rozegranych meczach rundy jesiennej. W miniony weekend, Polonia wywiozła z trudnego terenu w Jaworznie cenny punkt po remisie 2:2 ze Szczakowianką. Do siatki rywali w tym meczu trafili: Bartosz Szojda z rzutu karnego oraz Piotr Załuski, dla którego była to premierowa bramka zdobyta w barwach zespołu z Pol-Areny.

Historia ligowych spotkań między Polonią i AKS-em Mikołów sięga roku 1977, a więc od czasu powstania w Łaziskach „Nowej Polonii” w wyniku fuzji trzech  klubów sportowych w jeden na terenie naszego miasta. W latach 1977 – 1992,  łaziszczanie rozegrali z AKS-em  17 spotkań, w których odnieśli 8 zwycięstw, 4 remisy i ponieśli 5 porażek zdobywając 33 bramki i tracąc 25. Na własnym boisku, Polonia na osiem meczów, wygrała sześciokrotnie i dwukrotnie poniosła porażkę strzelając 25 goli i tracąc 9 natomiast w Mikołowie , bilans  9 rozegranych spotkań to 2 zwycięstwa Polonii, 4 remisy i 3 porażki przy stosunku bramkowym 8:16. Od 1992 do 2010 roku statystyki wyglądają następująco: 

20 rozegranych meczów, 8 zwycięstw, 6 remisów, 6 porażek i korzystny bilans bramek Polonii 43:30. Na swoim terenie, łaziscy piłkarze odnieśli w 10 meczach  7 zwycięstw, 2 remisy i ponieśli 1 porażkę zdobywając w sumie 30 bramek i tracąc 8. W meczach rozegranych na boisku w Mikołowie, Polonia odniosła 1 zwycięstwo, 4 remisy i poniosła 5 porażek strzelając w sumie 13 goli i tracąc 22.

 

Ostatnim razem derbową rywalizacją z AKS-em Mikołów emocjonowaliśmy się ponad 10 lat temu. Wówczas w spotkaniu IV Ligi  rozegranym na Pol-Arenie 29 maja 2010 roku, lepsza okazała się Polonia wygrywając aż 8:0.

 

Jesienne Derby Powiatu Mikołowskiego: Polonia Łaziska – AKS Mikołów w 10 kolejce pierwszej grupy śląskiej IV Ligi odbędą się na Pol-Arenie w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3 w niedzielę, 27 września o godz. 16:00. Wszystkich kibiców z naszego powiatu serdecznie zapraszamy na ten ciekawie zapowiadający się ligowy pojedynek i zachęcamy do żywiołowego dopingu na trybunach !!!

 

W dniu meczu zachęcamy do skorzystania z punktu gastronomicznego, który znajdować się będzie przy trybunie głównej !!!

Wstęp Wolny !!!

Uwaga !!! Przypominamy, że w czasie pandemii COViD-19 , stadiony mogą być zapełnione  tylko w 50% tzn. że na naszym obiekcie mecz może obejrzeć maksymalnie 430 widzów z zachowaniem dystansu 1,5 metra. Przed wejściem na stadion należy zasłonić usta i nos maseczką. Wszystkich kibiców bardzo prosimy o stosowanie się do przestrzegania tych wytycznych !!!