Pierwsze zwycięstwo Polonii w nowych rozgrywkach.

Piłkarze Polonii Łaziska udanie rozpoczęli nowy sezon rozgrywkowy na własnym podwórku. Podopieczni trenera Daniela Tukaja w drugiej serii spotkań IV Ligi w pierwszej grupie śląskiej zwyciężyli przed własną publicznością z beniaminkiem – Unią Rędziny. Mecz w wykonaniu naszego zespołu miał lepsze i trochę słabsze momenty, ale najważniejsze, że w kluczowych sytuacjach,  łaziszczanie wykazali się na murawie  lepszą skutecznością.

Gdy tylko Poloniści jako pierwsi rozpoczęli tę rywalizację, to już w trzeciej minucie  rędzinianie po kontrataku strzelili na bramkę Rafała Maścibrzucha, ale ten uspokoił całą sytuację świetnie broniąc uderzenie jednego z przeciwników. Potem do akcji wkroczyli nasi zawodnicy. W ósmej minucie Dawid Hewlik zagrał  do debiutanta pozyskanego z Sarmacji Będzin  Kacpra Zawadzkiego,ten ograł po drodze dwóch przeciwników, jednak strzelił obok słupka. Następnie w minucie 14-tej, z bocznych sektorów boiska, futbolówkę z rzutu wolnego w pole bramkowe Unii wrzucał Daniel Fabisiak, a tam dopadł do niej Dawid Hewlik i otworzył wynik spotkania trafiając do siatki  głową z bliskiej odległości. Przewaga łaziszczan z każdą następną chwilą zaczęła się powiększać, ale na kolejne sytuacje bramkowe trzeba było  trochę poczekać. W 24 minucie po stałym fragmencie gry Jakub Kaziszyn uderzał piłkę głową pod poprzeczkę, ale golkiper wykazał się znakomitym refleksem  i przeniósł ją nad bramką. Do przerwy nasi piłkarze mieli jeszcze kilka sytuacji by podwyższyć rezultat, ale wynik nie uległ zmianie. W 27 minucie po wznowieniu gry z autu, Artur Terbalyan otrzymując piłkę od jednego ze swoich kolegów „główką” strzelił obok słupka. Następnie w 34 minucie po składnej zespołowej akcji, uderzenie Daniela Fabisiaka z szesnastu metrów wylądowało na słupku bramki przyjezdnych. Na cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony, Błażej Prochownik dośrodkowywał w pole karne gdzie do piłki doszedł jeden z graczy Polonii, ale po raz kolejny znakomitą interwencją popisał się Tyrek, broniąc strzał z bliska piłkarza z Łazisk, a w 44 minucie Jakub Kaziszyn oddał strzał nad bramką rywali.

Na początku drugiej połowy groźnie zaatakowali przeciwnicy i w 50 minucie po kilku wymianach piłek między sobą, niecelnie strzelili na bramkę Rafała Maścibrzucha. Później przy piłce częściej utrzymywali się zawodnicy Polonii oddając kilka strzałów. W 52 minucie silnie, ale nieskutecznie z rzutu wolnego uderzał Daniel Fabisiak. Następnie z 20 metrów silną bombę  w kierunku rędzińskiej bramki oddał  Kacper Zawadzki, ale i tym razem Tyrek nie dał się zaskoczyć i po raz kolejny uchronił swój zespól od straty gola. Bramkarz z Rędzin ponownie dał o sobie znać Dawidowi Kaszokowi broniąc jego uderzenie w  60 minucie, a po upływie sześciu minut, Polonia podwyższyła na 2:0. Wszystko rozpoczęło się od 40-to metrowego krosu Daniela Fabisiaka na wolne pole gdzie dotarł Dawid Hewlik, po czym Hewlik wjechał w pole karne i dograł do nadbiegającego obok Jakuba Kaziszyna, a ten ogrywając dwójkę obrońców, silnie uderzył i futbolówka po raz drugi zatańczyła w siatce Unii ( tym samym Kuba w swoim drugim występie w zespole z Pol-Areny strzelił  premierowego gola). W końcówce spotkania, goście musieli radzić sobie w osłabieniu po tym jak w 81 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kawecki, ale chwilę później przeprowadzili oni jeden z nielicznych kontrataków i w sytuacji „sam na sam” Rafał Maścibrzuch popisał się fenomenalną interwencją w łaziskiej bramce nie dając się powstrzymać Kowalczykowi. W ostatniej sekundzie pieczątkę  nad zwycięstwem postawił Dawid Hewlik, który trafiając na 3:0 w sytuacji „jeden na jeden” z bramkarzem  po prostopadłym podaniu od Dawida Kaszoka potwierdził swoją dobrą dyspozycję w tym meczu( dwie zdobyte bramki plus asysta ). Mimo porażki rędzinian, w ich zespole wyróżniającym się zawodnikiem był bramkarz – Tyrek, który w kilku sytuacjach swoimi bardzo dobrymi interwencjami uratował drużynę od utraty większej ilości goli.