Porażka z Wartą Zawiercie.

W ramach 11 serii spotkań piłkarskiej IV Ligi gr. śląskiej I, zespół Polonii Łaziska podejmował wczoraj na własnym boisku Wartę Zawiercie.

Mecz od początku dobrze ułożył się dla łaziszczan, którzy wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie gry. Po akcji Gabriela Nowaka, piłka trafiła najpierw do Kacpra Zawadzkiego, a Zawadzki wycofał ją na wolne pole do Daniela Fabisiaka, który skutecznym strzałem pokonał Będkowskiego. Potem piłkarze z Łazisk częściej utrzymywali się przy piłce i stworzyli kilka dogodnych sytuacji, po których powinny paść kolejne bramki. Blisko podwyższenia rezultatu był w 23 minucie Kamil Uniejewski, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od jednego ze swoich kolegów nie sięgnął on piłki i ta minęła słupek.

Następnie w 24 minucie, piłkę na  skrzydło otrzymał Ireneusz Badura, zakręcił jednym z rywali i strzelił z  prawej strony boiska, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki, a następnie jeden z rywali wybił ją poza plac gry. W 26 minucie  groźnie na łaziską bramkę uderzał Mąka, ale dobrą interwencją wykazał się Marcin Topór ratując swoich kolegów od straty gola. W 28 minucie po dośrodkowaniu Kamila Uniejewskiego z prawej flanki szansę na zdobycie drugiej bramki miał Kacper Zawadzki, ale uderzył nieczysto i piłkę złapał Będkowski. Jeszcze w 43 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Ireneusz Badura, jednak po jego uderzeniu futbolówka opieczętowała słupek i przejął ją zawodnik gości.

Po przerwie  zawiercianom szybko udało się doprowadzić do remisu. W 49 minucie po centrze z rzutu wolnego  jednego z graczy Warty w pole karne, bramkę zdobył Ferreira. Od tego momentu gra Polonii niestety zaczęła się pogarszać, a dodatkowo przy stanie 1:1, nasz zespół musiał radzić sobie w dziesiątkę po tym jak za faul na przeciwniku, czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Gersok  co wykorzystali później  goście strzelając jeszcze dwa gole. W 68 minucie na 2:1 dla zawiercian trafił Pereira, a wynik końcowy na 3:1 dla przyjezdnych ustalił w 72 minucie Kulig  posyłając piłkę do siatki między nogami Marcina Topora.