Trzy gole i trzy punkty.

Po raz siódmy tej Jesieni, zespół Polonii Łaziska Górne zainkasował komplet punktów. Podopieczni Trenera Piotra Mrozka w ramach 9 Kolejki IV Ligi gr, Śląskiej II po  wyrównanej grze pokonali na wyjeździe Spójnię Landek.

Mecz świetnie rozpoczął się  dla Polonii, bo już w szóstej minucie po dwójkowej akcji Bartka Waśkiewicza z Nikolasem Wróblewskim, Ten drugi skutecznym strzałem pokonał Łukasza Krzczuka i było 1:0 dla łaziszczan. Później oglądaliśmy na boisku wyrównaną walkę obu drużyn, ale więcej goli goli do przerwy nie zobaczyliśmy. W drugiej połowie ambitnie grający Gospodarze długo starali się stawić opór naszym Zawodnikom, ale bardzo dobra taktyka, wysoka kultura i technika gry oraz szybkość Piłkarzy z Łazisk Górnych sprawiły, że w końcówce dołożyli jeszcze Oni swoim Przeciwnikom  dwa gole. W 81 minucie po zagraniu od Nikolasa Wróblewskiego, który kilkukrotnie w tym spotkaniu bardzo ostro został potraktowany przez graczy z Landka, znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Daniel Fabisiak trafiając do siatki bardzo blisko lewego słupka bramki strzeżonej przez Golkipera Spójni  natomiast w 90 minucie po szybkiej akcji,  Michał Staniucha celnym podaniem obsłużył Ireneusza Badurę, który znalazłszy się w sytuacji „sam na sam” z Łukaszem Krzczukiem, płaskim strzałem posłał piłkę do bramki pod nogami próbującego zatrzymać ją Bramkarza Spójni.

W uzupełnieniu Klasyfikacji Strzelców  po 9 Kolejkach to trzy gole w swoim dorobku ma Piotr Załuski, po dwie bramki zdobyli: Bartosz Waśkiewicz, Nikolas Wróblewski, Oliwier Buchczik i Kamil Uniejewski. Po jednej bramce na swoim koncie mają: Dawid Kaszok, Mikołaj Polczyk, Daniel Fabisiak, Ireneusz Badura, Patryk Widuch  i Piotr Osiecki. W Klasyfikacji Asyst na czele znajdują się Michał Staniucha z Nikolasem Wróblewskim – 5, a po jednej asyście mają: Krzysztof Gersok, Mateusz Nowara, Bartosz Waśkiewicz i Patryk Widuch.