Drugie zwycięstwo Polonii.

Przy kilkustopniowym mrozie i w pełnym słońcu, piłkarze Polonii rozegrali drugą grę kontrolną w bieżącym okresie przygotowawczym. Grając w eksperymentalnym składzie, z czterema zawodnikami testowanymi, pokonali w Bytomiu tamtejsze Szombierki 2:1. Strzelcem obu bramek był Mateusz Mazurek.

Łaziszczanie przystąpili do meczu z ochotą i już w drugiej minucie stworzyli sytuację bramkową, ale Mazurek strzelił minimalnie obok bramki. W ósmej minucie okazję mieli gospodarze, zmuszając do skutecznej interwencji Rafała Franke. Więcej do powiedzenia mieli jednak zawodnicy Polonii. W 11 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mazurek, ale zablokował go bramkarz gospodarzy wraz z obrońcą. Dwie minuty później padł już gol. Akcję rozpoczął Bartosz Smyla. Zagrał do Michała Łęszczaka, ten zacentrował w pole karne, a tam formalności dopełnił nie kto inny, jak aktywny Mazurek. Gospodarze starali się zagrozić bramce Polonii, ale defensywa kierowana przez Bartosza Wójcika, likwidowała niebezpieczeństwo. Bytomianie tylko raz mieli swoją szansę, ale z bliskiej odległości strzelili nad poprzeczkę. W 25 minucie po kontrze, Sebastian Gielza strzelił minimalnie niecelnie, a dziewięć minut później goście zdobyli drugą bramkę. Piwoński podał piłkę do testowanego pomocnika, ten przedłużył lot piłki na lewą stronę do Mazurka, który podwyższył prowadzenie na 2:0. I takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Fatalnie dla łaziszczan rozpoczęła się druga odsłona. W pierwszej akcji Szombierek, fatalnie zachowała się defensywa Polonii i bytomianie zdobyli bramkę "za darmo". Po dokonanych przez trenera Sebastiana Hendla zmianach, ekipa z Łazisk nie grała już tak płynnie i teraz częściej warunki dyktowali miejscowi. Kilkakrotnie zagrozili bramce Polonii, ale albo mieli nie najlepiej ustawione celowniki, albo szczęśliwie interweniował Tabacki. Na cztery minuty przed końcem meczu Polonia mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę. W kontrataku lewą stroną, Just zagrał do Smyli, a ten tylko opieczętował poprzeczkę. I to były wszystkie akcje godne odnotowania.

Szombierki Bytom - Polonia 1:2 (0:2)

Polonia: Franke, Tabacki, Łęszczak, Wójcik, Skorupa, Strzoda, Piwoński, Mazurek, Smyla, Gielza, Kruk, Badura, Just, Witek, Prochownik oraz czterech zawodników testowanych.

Bramki dla Polonii: Mazurek 2 - 13 i 34 min.