Karne przesądziły !!! Trzecioligowiec z Goczałkowic za burtą Pucharu Polski !!!

To było najgorętsze środowe popołudnie w niedawno co rozpoczętym sezonie piłkarskim 2024/2025 i to nie tylko z uwagi na panującą tego dnia bardzo słoneczną i gorącą pogodę. Piłkarze Polonii Łaziska Górne po konkursie rzutów karnych wyeliminowali trzecioligowy LKS Goczałkowice Zdrój w spotkaniu I Rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy !!!

Mecz ten od momentu rozpoczęcia toczył się pod dyktando Gospodarzy co miało swoje odzwierciedlenie już po niespełna 10 minutach gry, a to za sprawą duetu Konrad Pipia – Michał Staniucha. Ten pierwszy idealnie podawał, a drugi skutecznie kończył akcje umieszczając futbolówkę w siatce Gości w minutach: szóstej oraz ósmej. Rywale dopiero w drugiej odsłonie zaczęli częściej atakować bramkę strzeżoną przez Kacpra Danę, który popisał się kilkoma efektownymi paradami broniąc strzały Przeciwników jednak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z bramki po golach Krzysztofa Kiklaisza w 55 oraz 67 minucie. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nam się nie zmienił w związku z czym o awansie do kolejnego etapu rozgrywek pucharowych przesądzić musiał konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się Podopieczni Trenera Piotra Mrozka zwyciężając 4:3 z goczałkowickim zespołem grającym tego dnia w najsilniejszym składzie i zakwalifikowali się do następnej Rundy pucharowych zmagań na szczeblu tyskiego Podokręgu obecnego sezonu. W Serii rzutów karnych gole dla Polonii strzelili: Bartosz Rutkowski, Damian Hałatek, Artur Terbalyan oraz Oliwier Buchczik. Kacper Dana obronił rzut karny w pierwszej Serii.