Derby dla Polonii !!!

Po raz drugi w tym sezonie ligowym, Piłkarze łaziskiej Polonii zeszli z murawy w roli Zwycięzców. Wczoraj drużyna pod wodzą Piotra Mrozka w Derbach Powiatu Mikołowskiego pokonała 2:0 ornontowickiego Gwarka. W naszym zespole ligowy debiut okraszony jeszcze do tego zdobytą bramką zaliczył wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Drzyzga oraz Filip Hryniewicz, który na murawie w koszulce Polonii zadebiutował na dwie minuty przed końcem spotkania.

Derbowy mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Zawodnicy obu drużyn od samego początku wykazywali się na boisku dużą wolą walki, chęcią gry oraz zaangażowaniem co mogło się podobać licznie zgromadzonym na trybunach Kibicom. Pierwsza połowa, która była niezwykle zacięta pomimo kilku prób do strzelenia gola nawiązanych przez Polonię jak i Gwarka, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po wyjściu z szatni, Polonia z każdą kolejną sekundą od chwili rozpoczęcia drugiej połowy zaczęła coraz to odważniej przemieszczać się do ataku i częściej utrzymywała się przy piłce narzucając Rywalom swój styl gry. W 51 minucie mogło być 1:0 do Polonii, ale Bartosz Drzyzga po bardzo szybkiej ofensywnej akcji zespołu, strzelił z bliska w słupek. Za to już w 55 minucie po kolejnej akcji Łaziszczan, Bartosz Drzyzga wpisał się na listę Strzelców trafiając do siatki po podaniu od Bartosza Rutkowskiego. Poloniści po wyjściu na prowadzenie nakręcali się coraz bardziej i stwarzali kolejne okazje do podwyższenia rezultatu aż w 69 minucie dopięli swego. Bartosz Rutkowski przejął piłkę na lewej stronie od jednego z Zawodników Gwarka, wpadł w pole karne i zagrał do wbiegającego w „szesnastkę” Gospodarzy - Daniela Fabisiaka, a ten stając oko w oko z Maksymilianem Ćwikiem posłał piłkę do sieci nad próbującym wybronić ją jeszcze Golkiperem Gwarka, podwyższając wynik na 2:0. Piłkarze z Ornontowic jeszcze zerwali się do walki usiłując zdobyć chociaż honorowego gola, ale dobrze zorganizowana w obronie  łaziska drużyna nie dała się zaskoczyć i tym samym Podopieczni Trenera Piotra Mrozka zainkasowali drugi komplet punktów tej Jesieni oraz zaliczyli drugi mecz ligowy z rzędu  na „zero z tyłu”.