W sobotę z liderem.

Po zakończeniu zmagań w Pucharze Polski, piłkarze Polonii wracają na ligowe salony.

Już w najbliższy weekend  w  ramach 20 kolejki IV ligi, Polonia Łaziska  zmierzy się z liderem – Decorem Bełk.

LKS Bełk jest klubem dwa lata młodszym od Polonii. Powstał w roku 1929, jego pierwszym włodarzem był Józef Tlatlik, a barwy klubowe to koloryZ zielony i czerwony. Jedyną sekcją klubu była piłka nożna i ta sekcja funkcjonowała do wybuchu wojny. Klub został reaktywowany w roku 1945 i występował jako Błyskawica Bełk. W połowie lat sześćdziesiątych sekcja się rozpadła i została przywrócona do życia w sezonie 1972/73. Piłkarze szybko wywalczyli awans do klasy „B” i grali w niej do roku 1976, kiedy to zaorano im boisko i znów przestała istnieć. Bełk bez futbolu funkcjonował do roku 1983. Wtedy to po raz kolejny reaktywowano klub, który wrócił do dawnej nazwy – LZS Bełk. Drużynę piłkarską zgłoszono do klasy „C”. W sezonie 1986/87 wywalczyła awans do klasy „A”, sześć lat później do ligi okręgowej, w roku 2014 do czwartej ligi, by po sezonie zameldować się w trzeciej lidze. Tylko na jeden sezon. W sezonie 2016/2017 ponownie gra w czwartej lidze. Obecnie prezesem jest Janusz Gawlik, a trenerem – Jarosław Kupis. Od 10 stycznia bieżącego roku zespół z Bełku oficjalnie występuje pod nazwą KS „ Decor” Bełk.

W minionej kolejce, piłkarze Decoru odpoczywali,  ponieważ ich wyjazdowy  mecz  z GKS-em Radziechowy-Wieprz został odwołany z powodu złego stanu boiska.

W swojej historii Polonia i Decor  rywalizowały ze sobą trzykrotnie, w sezonie 2003/2004 gdy Polonia występowała na boiskach ligi okręgowej i  awansowała do IV ligi, dwukrotnie odniosła zwycięstwo, jesienią wygrywając 5:0 w Bełku i wiosną w Łaziskach 6:0 oraz w rundzie jesiennej obecnego sezonu kiedy piłkarze z Bełku okazali się lepsi od Polonii wygrywając 1:0. Bilans bramkowy w tych spotkaniach to 11:1 na korzyść łaziszczan.

 

Czwarty mecz tych drużyn odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 15:30 na stadionie w Bełku przy ul. Głównej 28. Serdecznie zapraszamy